V. Diliui FIBA skyrė diskvalifikaciją ketveriems metams

Lkl.lt informacija

Buvęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkas Vilmantas Dilys bus priverstas pailsėti nuo krepšinio – sportininkas dėl dopingo vartojimo diskvalifikuotas ketveriems metams.

Krepšininko organizme balandžio 12-ąją duotame mėginyje, be narkotiko kokaino, rasta ir anabolinio steroido stranozololo. Žaidėjui paprašius, gegužės 10 dieną buvo atliktas B mėginio tyrimas, o po aštuonių dienų krepšininkas buvo informuotas, kad ir šis mėginys buvo teigiamas.

Lietuvos krepšinio federacija informavo FIBA apie tyrimo rezultatus, o ši iki rugpjūčio 22 dienos paprašė krepšininko pateikti savo poziciją dėl mėginių tyrimų rezultatų.

Iki duoto termino nesulaukus krepšininko pozicijos, pagal FIBA antidopingo taisyklių antrą punktą, žaidėjui skirta ketverių metų diskvalifikacija (nuo 2017 metų gegužės 9 dienos iki 2021 gegužės 8 dienos).

„Taisyklės galioja be išimties visiems, – sakė LKF sporto direktorius Šarūnas Sakalauskas. – Iš vienos pusės pažvelgus gaila krepšininko kaip žmogaus, kad jis, visų pirma, žalojo savo kūną, vartodamas tas draudžiamas priemones. Iš kitos pusės, tai, manau, bus gera pamoka ir kitiems profesionaliems krepšininkams, kad žaisti reikia pagal taisykles, nežaloti savo kūno ir siekti aukštumų sąžiningai. Viliamės, kad tai bus gera prevencinė priemonė visiems.“

„Apmaudu, kad nusižengimą padarė LKL dalyvis, – teigė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. – Tačiau šis įvykis – pamoka ir signalas kitiems krepšininkams. Bendradarbiaudami su Lietuvos antidopingo agentūra siekiame skaidrios ir sąžiningos kovos, todėl nuolatos vykdėme ir vykdysime patikrinimus.“

V. Dilys praėjusį sezoną LKL čempionate sužaidė 18 rungtynių, per jas vidutiniškai „Pieno žvaigždėms“ pelnydavo po 2 taškus.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts