FIBA nustebino tvarkaraščiu: tarp pasaulio ir Europos čempionatų – jokios pertraukos

Kita vasara rinktinėms bus karšta

Tarptautinė krepšinio federacija nustebino naujai paskelbtu 2022 metų vasaros krepšinio grafiku. Kaip žinoma, 2022 metų Europos pirmenybės prasidės rugsėjo 1 dieną, o jose kausis ir per vargus į Senojo žemyno čempionatą prasibrovusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Nepaisant to, FIBA paskelbė, jog rugpjūčio 22-30 dienomis vyks pasaulio krepšinio čempionato ketvirtasis atrankos langas. Vadinasi, praktiškai iškart po pasaulio čempionato atrankos kovų rinktinės turės skubėti į Europos pirmenybes.

Toks tvarkaraštis lieka beprecedenčiu tarptautinio krepšinio istorijoje, nors pati FIBA ir dievagojasi, jog jis suderintas su daugelio šalių krepšinio federacijomis.

Pirmasis atrankos į 2023 metų pirmenybes langas vyks ateinantį lapkritį, antrasis – vasarį, trečiasis – birželį, o ketvirtasis, kaip jau minėta, rugpjūčio pabaigoje. Penktasis vyks 2022 metų lapkritį, o šeštasis – 2023 vasarį. Keista ir tai, jog FIBA per 2022 metų vasarą organizuoja net du antrankinius pasaulio čempionato langus.

Primename, jog 2022 metų Europos čempionate Lietuva žais B grupėje, o tos grupės kovos vyks Vokietijoje. Be šiemet pirmą sykį olimpinėse žaidynėse debiutavusių šeimininkų vokiečių, lietuvių varžovais dar bus olimpiniai vicečempionai prancūzai, taipogi šių metų Tokijos vasaros žaidynių nugalėtojų pakylos papėdėje likusi titulą ginsianti Europos čempionė Slovėnija. Likusios dvi varžovės bus Vengrija bei Bosnija ir Hercegovina.

Europos čempionatas tęsis nuo rugsėjo 1d. iki rugsėjo 18d. Jo finalinės kovos vyks Berlyne.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts