Galingas Lietuvos startas – sutriuškino Senegalo rinktinę

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmose Pasaulio taurės rungtynėse iš varžovų nesulaukė jokio pasipriešinimo. Tiek puolime, tiek gynyboje puikiai atrodę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 101:47 (27:10, 21:11, 29:12, 24:14) nušlavė Senegalo krepšininkus.

Fantastiškai startavę lietuviai jau po sužaistų trijų minučių pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą – 13:2. Sunkiai kelius link Lietuvos rinktinės krepšio radę senegaliečiai sugebėjo pelnyti keturis taškus be atsako ir sumažino savo atsilikimą iki septynių taškų – 8:15. Visgi vienaženkliu atsilikimu Senegalo rinktinė džiaugėsi trumpą laiką, spurtu 10:0 atsakę lietuviai po Pauliaus Jankūno dvitaškio padidino skirtumą tarp komandų iki septyniolikos taškų – 25:8.

Antrajame kėlinyje Lietuva nė kiek neatsipalaidavo ir dar neįpusėjus ketvirčiui po Domanto Sabonio taškų iš po krepšio susikrovė triuškinamą pranašumą – 36:16. Toliau geležinę gynybą ir urganinį puolimą demonstravę lietuviai pirmoje trečiojo kėlinio atakoje po Manto Kalniečio tritaškio jau turėjo trisdešimties taškų persvarą – 51:21.

Visus reikalus per pirmąjį kėlinį sutvarkę Lietuvos rinktinės žaidėjai nė kiek neatsipalaidavo ir paskutiniame ketvirtyje. Galingus dėjimus greitajame puolime atlikę Arnas Butkevičius ir Jonas Valančiūnas suteikė lietuviams penkiasdešimties taškų atsargą – 85:35. Galiausiai Lietuva šventė užtikrintą pergalę, kurią vainikavo Pauliaus Jankūno pelnytas šimtasis taškas  – 101:47.

LIETUVA:  Mantas Kalnietis (8 rez. perd.), Domantas Sabonis (7 atk. kam.) ir Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.) po 13 tšk., Marius Grigonis 12 tšk., Mindaugas Kuzminskas 11 tšk., Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas po 10 tšk., Jonas Mačiulis (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Arnas Butkevičius 6 tšk

SENEGALAS:  Babacaras Toure'as, Ibrahima Faye ir Maurice'as Ndouras po 8 tšk., Youssoupha Ndoye ir Pape'as Diopas po 6 tšk.