Geriausi Europoje – „Lietuvos rytas“ triumfavo Eurolygos jaunimo turnyre

bcvilnius.lt

Sekmadienį Belgrado „Štark“ arena tapo pergalinga Lietuvai. Vilniaus „Lietuvos ryto“ 18-mečių komanda 76:71 (21:16, 17:15, 19:19, 19:21) nugalėjo Romos „Stellazzurra“ ekipą ir tapo Eurolygos jaunimo čempione. Arvydo Gronskio treniruojamas Vilniaus klubas prestižinį trofėjų iškovojo antrą kartą istorijoje. Po dramatiškos kovos pergalę „Lietuvos rytui“ išplėšė Deivido Sirvydžio tritaškis.

„Lietuvos rytas“ pirmavo visų rungtynių metu, bet viso mačo metu vyko apylygė kova. Po dviejų kėlinių vilniečiai pirmavo 38:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje Vilniaus krepšininkai spurtavo 6:0 ir padidino persvarą iki 13 taškų. Atitrūkęs „Lietuvos rytas“ toli nepabėgo. Romos ekipa sumažino skirtumą dar trečiajame kėlinyje 50:55, o ketvirtajame priartėjo 57:59.

Likus žaisti pusantros minutes, Romos klubas išlygino rezultatą 69:69. Pergalingą tritaškį pataikė komandos lyderis Deividas Sirvydis.

Su „Lietuvos rytu“ ilgalaikę sutartį jau sudaręs 17-metis iš viso pelnė 18 taškų.

„Lietuvos ryto“ lyderis finale buvo 2,07 m universalus „centras“ Marekas Blaževičius. Aukštaūgis pelnė 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Rungtynes stebėjo Eurolygos prezidentas Jordi Bertomeu, LKL prezidentas Remigijus Milašius, generalinis sekretorius Romualdas Brazauskas, „Lietuvos ryto“ direktorius Darius Gudelis, Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius ir „MG Baltic“ vadovas Darius Mockus.

Vilniaus ir Romos ekipos tapo A ir B grupių nugalėtojomis bei iškovojo po tris pergales. Šios ekipos susitiko ir atrankos turnyro Kaune finale. Tuomet vilniečiai triumfavo 76:55.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda šį turnyrą jau yra laimėjusi 2012 metais. Tada komandos lyderis buvo Edvinas Šeškus, o komandą treniravo Darius Maskoliūnas.