Edgaras Ulanovas paskutinę pratęsimo sekundę išplėšė „Žalgiriui“ pergalę prieš „Unicaja“ (VIDEO)

Antradienį kovas Eurolygoje pratęsė Kauno „Žalgirio“ klubas, kuris sužaidė dramatiškas rungtynes su „Unicaja“.

20 taškų pranašumą išvaistę žalgiriečiai buvo priversti žaisti pratęsimą, kuriame Edgaras Ulanovas paskutinę sekundę nužudė varžovus ir išplėšė pergalę 85:83.

Abi šie klubai po šešių turų turėjo po tris pergales ir tris pralaimėjimus. Kauniečiai praėjusią savaitę iškovojo triuškinamą pergalę prieš „AX Armani“, o šeimininkai laimėjo pastarąsias dvi rungtynes.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie įgijo penkių taškų pranašumą (9:4). Visgi, kėlinio pabaigoje kauniečiams pavyko perimti iniciatyvą ir kėlinį jie baigė pirmaudami keturiais taškais (21:17).

Antrasis kėlinys klostėsi panašiai kaip pirmasis: iš pradžių sėkmingą atkarpą sužaidė „Unicaja“, kuri laimėjo atkarpą 10:2 ir įgijo keturių taškų pranašumą (23:27). Antroje kėlinio dalyje ir vėl pranašesni buvo „Žalgirio“ žaidėjai, kurie ne tik susigrąžino turėtą persvarą, tačiau ir padidino ją iki septynių taškų (41:34).

Per pirmuosius du kėlinius kauniečiai pavyzdingai atakavo į krepšį (75% dvitaškių, 62,5 tritaškių ir 100% baudų), tačiau jiems koją kišo didelis klaidų skaičius – per pirmuosius du kėlinius kauniečiai suklydo net 10 kartų.

Po pertraukos „Žalgiris“ trečiąjį kėlinį pradėjo 9:0, o netrukus įgijo rekordinę 20 taškų persvarą (56:36). Visgi, tuomet žalgiriečių žaidimas išsiderino, ir varžovams pavyko sumažinti kauniečių pranašumą iki vienuolikos taškų (58:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiams sunkiai sekėsi užpulti varžovus, tačiau rezultatyviai nežaidė ir „Unicaja“, tad kauniečiams pavyko išsaugoti savo persvarą. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes „Žalgiris“ vis dar turėjo vienuolikos taškų persvarą (70:59).

Visgi, per likusį rungtynių laiką kauniečiai pelnė vos du taškus, Vasilije Mičičius prametė keturis baudos metimus iš eilės, o Ray‘aus McCallumo vedami Malagos krepšininkai spurtavo 13:2 ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Per papildomas penkias minutes kauniečiai beveik visą laiką turėjo persvarą savo rankose, tačiau šeimininkai nenuleido rankų ir neleido „Žalgirio“ komandai įgyti saugesnio pranašumo. Galiausiai, likus žaisti kiek daugiau nei vieną sekundę, dar kartą sublizgėjo R. McCallumas, kuris dar vienu prasiveržimu išlygino rezultatą (83:83).

Paskutinę ataką kauniečiai patikėjo Edgarui Ulanovui, kuris gavęs kamuolį metimu per rankas iš vidutinio nuotolio neklydo ir išplėšė savo ekipai ketvirtą pergalę šiame Eurolygos sezone.

„Žalgirio“ komandai pergalės nesutrukdė iškovoti ir net 22 padarytos klaidos bei prastai antroje rungtynių dalyje mestos baudos (53%).

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais ketvirtadienį namuose su „Baskonia“ ekipa.