Išplėstinė Eurolygos statistika: „Žalgiris“ – viena geriausiai puolančių lygos komandų

Sėkmingai Eurolygoje rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris“ šį pasiekimą užfiksavo savo žaidimu puolime – Eurolygos statistiniai rodikliai rodo, kad kauniečiai yra viena geriausiai lygoje puolančių ekipų, o gynyboje jiems dar reikėtų pasitempti.

Po 23 sužaistų mačų pastebima, jog „Žalgiris“ yra viena iš ilgiausiai savo atakas lygoje organizuojančių ekipų, o už juos ilgiau atakas kuria tik „Fenerbahce“, „Valencia“ ir „Crvena zvezda“ ekipos. Visgi, kruopščiai ruošiamos atakos duoda vaisių – per 100 atakų kauniečiai vidutiniškai įmeta po 114,9 taško ir pagal šį rodiklį Eurolygoje jie užima ketvirtąją poziciją. Pirmi Eurolygoje pagal puolimą yra Maskvos CSKA krepšininkai, kurie per šimtą atakų vidutiniškai renka po 121,3 taško.

Tuo tarpu gynyboje per 100 atakų kauniečiai praleidžia 113,5 taško, o pagal šį rodiklį Eurolygoje jie yra 12. Geriausią gynybą lygoje demonstruoja „Olympiakos“ klubas, vidutiniškai per 100 atakų praleisdamas po 105 taškus.

Nepaisant to, jog kauniečiai namuose šį sezoną iškovojo daugiau pergalių (8) nei varžovų aikštėje (6), statistiškai „Žalgiris“ geriau atrodo varžovų aikštėje. Namuose jie per 100 atakų vidutiniškai surenka -0,5 taško mažiau nei jų oponentai ir pagal šį rodiklį lygoje užima vos 14 poziciją. Iš visų 16 lygos ekipų, namuose mažiau taškų už varžovus yra įmetę tik keturi klubai, o be „Žalgirio“ tai yra pasiekę tik „Bamberg“, „AX Armani“ ir „Anadolu Efes“ ekipos.

Itin nesėkmingai namuose kauniečiams sekasi gintis: po 117,1 taško per šimtą atakų praleidžiantys kauniečiai Eurolygoje pagal šį rodiklį lenkia vienintelę „Ax Armani“ ekipą.

Tuo tarpu išvykoje kauniečiai tiek pagal puolimą (4 vieta), tiek pagal gynybą (5 vieta) yra tarp penkių geriausių lygos komandų. Tokiu pasiekimu gali pasigirti tik du Eurolygos grandai: CSKA bei „Fenerbahce“.

„Žalgiris“ yra vienintelė Eurolygos ekipa, kuri statistiškai išvykoje atrodo geriau nei savo namų arenoje. Tuo tarpu „Olympiakos“ yra labiausiai nuo namų sienų priklausoma lygos komanda: namuose jie per šimtą atakų vidutiniškai įmeta 16,7 taško daugiau nei varžovai, o išvykoje per tiek pat atakų jie pelno 10,2 taško mažiau nei jų oponentai.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts