JV komandos triumfas – po pergalingo metimo per visą aikštę

Neįtikėtina mačo atomazga Oklahomoje

Trečiadienio vėlus vakaras tapo įsimintinas Naujojo Orleano „Pelicans“ (9-21) klubui. Jono Valančiūno ekipa nugalėjo Oklahomos „Thunder“ (8-19) jų pačių teritorijoje 113:110 (24:28, 21:23, 30:27, 38:32).

Jonas Valančiūnas, kaip jau įprasta, buvo vienas pagrindinių veikėjų aikštėje, per 34 minutes surinkęs 19 taškų ir po krepšiais atkovojęs net 16 kamuolių. Taipogi milžinas iš Lietuvos pridėjo 1 bloką ir 2 perimtus kamuolius, tačiau 4 kartus suklydo.

Vis dėlto, šios rungtynės tapo išskirtinėmis ne dėl galingo JV pasirodymo, o dėl pačios „Pelicans“ pergalės pobūdžio. Mat likus žaisti 4,5 sekundės, svečiai pirmavo 3 taškų skirtumu. Vis dėlto, po minutės pertraukėlės nuostabų tritaškį pataikė ir rezultatą išlygino Shai Gilgeousas-Alexanderis.

Atrodė, kad pratęsimas neišvengiamas, nes „Pelicans“ atakai jau desperatiškai trūko laiko. Visgi laiko pakako tam, kad iš savos aikštės pusės Devonte Grahamo paleistas šūvis bloškė „Thunder“ žemyn tarsi perkūnas – daugiau nei 18 metrų nuskriejęs kamuolys perskrodė šeimininkų krepšio tinklelį!

Pasak NBA ekspertų, tokio tolimo pergalingo metimo NBA lyga nematė net ketvirtį amžiaus!

Nepaisant šios pergalės prieš Vakarų konferencijos turnyro lentelės dugno kaimynus, „Pelicans“ toliau lieka viena prastesnių lygos ekipų.

Oklahomos „Thunder“: Shai Gilgeousas-Alexanderis 33, Joshas Giddey ir Kenrichas Williamsas po 17, Mike'as Muscala 16, Tre Mannas 9.

Naujojo Orleano „Pelicans“: Brandonas Ingramas 34, Jonas Valančiūnas 19, Devonte Grahamas 15, Joshas Hartas 11, Herbertas Jonesas, Nickeilas Alexanderis-Walkeris ir Garrettas Temple'as po 8, Guillermo Hernangomez 7.