Kas dabar laukia M. Kuzminsko? Visi įmanomi lietuvio karjeros tęsiniai

Sekmadienį Lietuvos sporto pasaulį sudrebino naujiena iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Lietuvos krepšinio rinktinės narys Mindaugas Kuzminskas buvo atleistas ir Niujorko „Knicks“ ekipos. Po šio NBA klubo sprendimo, Sport24.lt pabandė atsakyti į klausimą: kas dabar laukia Mindaugo Kuzminsko?

48 valandos laukimo

Po to, kai Niujorko klubas atleido Mindaugą Kuzminską, šis pateko į „atleistųjų sąrašą“, kuriame esančius žaidėjus per 48 valandas gali įsigyti bet kuri kita NBA komanda, kuri gali pasiūlyti jam identišką sutartį, kurią krepšininkas turėjo su jį atleidusia komanda.

Iš „atleistųjų sąrašo“ per 48 valandas jį įsigyti gali tik tos ekipos, kurios savo „algų kepurėje“ turi užtektinai laisvų pinigų. Šiuo metu NBA lygoje užtektinai pinigų padengti M. Kuzminsko sutarčiai turi penki klubai: Bruklino „Nets, Indianos „Pacers“, Filadelfijos „76ers“, Fynikso „Suns“ ir Sakramento „Kings“.

Tiesa, įsigyjant krepšininką klubai gali panaudoti ir „specialiąsias išimtis“ kurias jie įgavo mainydami žaidėjus, arba susižeidus jų krepšininkams. Tokias išimtis, kurios leistų pretenduoti į lietuvį šiuo metu turi dar devynios komandos: Bostono „Celtics“, Čikagos „Bulls“, Los Andželo „Clippers“, Memfio „Grizzlies“, Milvokio „Bucks“, Naujojo Orleano „Hornets“, Portlando „Trail Blazers“ ir Toronto „Raptors“.

Be šių keturiolikos klubų, kitos ekipos žaidėją per ateinančias 48 valandas įsigyti galėtų nebent atlikusios mainus, kurių metų jos sumažintų savo „algų kepurę“ iki reikiamos sumos, arbą įgautų specialiąją mainų išimtį.

Jei bet kuri iš į žaidėją pretenduojančių komandų pateiks savo pasiūlymą už žaidėją, praėjus 48 valandoms jis persikels į norą matyti lietuvį išreiškusį klubą. Jeigu M. Kuzminsko norės daugiau nei vienas klubas, lengvasis krašto puolėjas kelsis į tą klubą, kuri turi aukštesnį „atleistųjų žaidėjų“ sąrašo prioritetinį numerį.

Jeigu praėjus 48 valandoms nė viena komanda nepateiks pasiūlymo įsigyti M. Kuzminską , krepšininkas taps neapribotu laisvuoju agentu ir galės derėtis su bet kokia kita pasaulio komanda.

Kas laukia žaidėjo, jei iš „atleistųjų sąrašo“ jo neįsigys nė viena ekipa?

Tokiu atveju, jei M. Kuzminsko nenorėtų nė viena komanda ir po 48 valandų jis taptų laisvuoju agentu, svarbiu faktoriumi taptų ir pinigai.

Tapęs laisvuoju agentu M. Kuzminskas galėtų derėtis ir pasirašyti naują sutartį su NBA klubais, o galimybėmis už milimalią algą prisivilioti žaidėją į savo ekipą jau dabar domisi ne viena ekipa, tačiau tuomet bet kuriuo atveju jis per šiuos metus gautų tuos pačius tris milijonus dolerių, kurie jam priklauso pagal su „Knicks“ klubu sudarytą sutartį.

NBA apžvalgininkas Marcas Bermanas teigia, jog tokiu atveju, jei lietuvis po 48 valandų nepapildytų nė vienos komandos, galimybėmis įsigyti žaidėją domėtųsi Los Andželo „Lakers“, Čikagos „Bulls“ ir Atlantos „Hawks“ klubai.

Visiškai kitokia situacija būtų, jei M. Kuzminskas nuspręstų šiais metais nežaisti NBA lygoje ir persikeltų į kitą šalį. Tokiu atveju lietuvis gautų ne tik 3 milijonus dolerių iš „Knicks“ klubo, tačiau ir visą naujoje sutartyje numatytą sumą, taip gerokai padidindamas savo metinį atlyginimą.

Akivaizdu, kad ir kokiu keliu pasisuktų Mindaugo Kuzminsko karjera, krepšininko laukia nelengvas ir nežinomybės kupinas 48 valandų laikotarpis.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts