Lenkija Lietuvai priešinosi tik du kėlinius

Domas su kamuoliu

Lietuvos vyrų krešpšinio rinktinė užtikrintai žengė į olimpinio atrankos turnyro Kaune finalą, pusfinalyje 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18) sudorojusi Lenkiją.

Lietuviai pradėjo susitikimą 7 taškais ir energingu puolimu, bet pirmo kėlinio antroje pusėje lenkai grįžo į rungtynes ir laikėsi jose iki pat didžiosios pertraukos. Nors Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno duetas dominavo po krepšiu, atakoms sėkmingai vadovavo ir pats taškus rinko Mantas Kalnietis, A.J Slaughterio fantastiškų metimų ir keleto grubių lietuvių klaidų gynyboje dėka amerikiečių trenerio Mike'o Tayloro vadovaujami lenkai mačui įpusėjus atsilikinėjo tik 1 tašku (46:45)

Vaizdas itin drastiškai pasikeitė po pertraukos. Arnas Butkevičius visiškai netralizavo Mateuszą Ponitką, idealius perdavimus skirstė D. Sabonis, lietuvių energija gynyboje paralyžiavo lenkų puolimą. Per visą trečią kėlinį mūsų vakariniai kaimynai surinko vos 6 taškus,o jų lyderiams akivaizdžiai ėmė trūkti kvapo.

Ketvirtajame kėlinyje po jakubo Garbaczo tritaškio lenkaidar sykį priartėjo iki 7 taškų, tačiau tritaškiu čia pat atsakęs Eimantas Bendžius ir po to darkeletas lietuvių rezultatyvių atakų nugalėtojo klausimą uždarė dar likus kelioms minutėms iki susitikimo pabaigos.

Turnyro finale sekmadienį dėl vienintelio bilieto į Tokijo žaidynes Lietuva Kauno „Žalgirio“ arenoje kausis su Slovėnija.

Lietuva: Domantas Sabonis 17, Jonas Valančiūnas 15, Mantas Kalnietis 14, Rokas Jokubaitis 13, Marius Grigonis 10.

Lenkija: A.J. Slaughteris 19, Aleksandras Balcerowski, Jakubas Garbaczas ir Mateuszas Ponitka – po 10.