„Lietkabelis“ septyniese patiesė per vėlai pabudusį „Rytą“

lkl.lt

Traumų išretintas Panevėžio „Lietkabelis“ (21-12) netikėtai pratęsė slogią Vilniaus „Ryto“ (24-9) atkarpą „Betsafe-LKL“ čempionate. Nenado Čanako auklėtiniai namie sostinės klubą patiesė 83:74 (28:20, 15:15, 22:10, 18:29).

Nugalėtojus į priekį vedė asmeninį naudingumo rekordą pagerinęs Paulius Valinskas, kuris per 34 minutes pelnė 20 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Panevėžio klubas sėkmingiau pradėjo susitikimą ir jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą 28:18. Nors svečiai antrajame ketvirtyje buvo prisiviję 28:32, „Lietkabelis“ po pertraukos spurtavo 13:3 bei nutolo 58:41.

Po trijų ketvirčių komandas skyrė jau 20 taškų (65:45). „Rytas“ ketvirtajame kėlinyje dar kilo į lemiamą šturmą ir priartėjo 68:75, bet likus žaisti 2 minutes Saulius Kulvietis smeigė svarbų tritaškį (80:68) ir užtikrino „Lietkabeliui“ pergalę.

Po Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ pralaimėjimo prieš Kauno „Žalgirį“ tapo aišku, jog „Lietkabelis“ reguliariajame sezone jau nenukris žemiau ketvirtosios pozicijos. Pergalės dėka panevėžiečiai išsaugojo šansus užimti trečiąją vietą.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20, Saulius Kulvietis 15, Ikenna Iroegbu 13, Mindaugas Kupšas 11, Donatas Tarolis 10, Marko Čakarevičius 8.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 17, Mindaugas Girdžiūnas, Eimantas Bendžius, Rokas Stipčevičius ir Derekas Needhamas po 10, Artiomas Parachovskis 9.