Lietuviai nesunkiai susitvarkė su Rusijos krepšininkais

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasiruošimą olimpiniam atrankos turnyrui Kaune. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai antrosiose draugiškose rungtynėse 78:61 (20:16, 17:19, 21:11, 20:15) palaužė Rusijos rinktinę ir iškovojo antrąją pergalę per pastarąsias keturias dienas.

Domantas Sabonis šį kartą rungtynes pradėjo starto penkete ir iš karto tapo pagrindiniu taškų kalviu. Įpusėjus kėliniui svarbiu Lietuvos rinktinės žaidėju tapo ir aikštelėje pasirodęs Jonas Valančiūnas, kuris per pirmąjį kėlinį kartu su Domantu Saboniu pelnė net 16 iš 20 komandos taškų.

Antrajame ketvirtyje lietuviai absoliučiai dominavo po krepšiais ir per antrąjį kėlinį sugriebė net 13 atšokusių kamuolių. Vis tik, antrajame kėlinyje nerimą kėlė padarytos klaidos, kurių lietuvių sąskaitoje per kėlinį padaryta net 8. Tuo tarpu Rusijos krepšininkai atsilikimą sumažino vos iki 2 taškų.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę lietuviai iš karto surengė spurtą ir įpusėjus ketvirčiui susikrovė dviženklį pranašumą. Likus iki kėlinio dviem minutėms sėkmingą atkarpą surengė ir Rusijos krepšininkai bei sumažino atsilikimą vos iki 4 taškų. Rusų epizodiškai sėkmingą žaidimą iš karto keitė nesėkmės, o tuo pasinaudodami lietuviai prieš lemiamą ketvirtį atstatė dviženklį pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje abi ekipos demonstravo solidų žaidimą. Prabėgus trims kėlinio minutėms lietuviai padidino pranašumą iki 16 taškų, tačiau iš karto po to sekė dvi greitos rusų atakos ir atsilikimas vėl tapo 11 taškų. Kėlinio pabaigoje dar kartą spurtą surengę Dariaus Maskoliūno auklėtiniai padidino pranašumą ir šventė nesunkią pergalę.

Šiose rungtynėse nebuvo registruoti Arnas Butkevičius ir Regimantas Miniotas. Lietuviai sekančias draugiškas rungtynės žais birželio 24 dieną prieš kartą jau įveiktus Dominykos Respublikos krepšininkus.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16, Marius Grigonis 14, Domantas Sabonis 12, Mindaugas Kuzminskas 10.

Rusija: Aantonas Astapkovičius 13, Michailas Kulaginas ir Antonas Kardanachišvilis po 8