Paskelbtas „Žalgirio“ biudžetas: ar klubas vėl pasirinks niūrųjį skolų kelią?

Paulius Motiejūnas lieka optimistiškas

Kauno „Žalgirio“ klubo vadovas Paulius Motiejūnas paskelbė apie 2021-2022 metų sezono pajėgiausios Lietuvoje klubinio krepšinio komandos biudžeto dydį. Pasak oficialiai pateiktų P. Motiejūno skaičių, ekipos finansų aroude planuojama 8,1 mln. eurų sumą.

Ši suma turėtų susidėlioti taip: parama iš savivaldybės (2 mln. eurų), partnerių ir reklamų paslaugos (3,1 mln. eurų), pajamos iš TV teisių ir sportinių premijų (1,5 mln. eurų), pajamos iš bilietų pardavimo (1,1 mln. eurų) ir žaidėjų perleidimo bei kitos pajamos (0,7 mln. eurų). Maždaug 7,2 mln. bus skiriama žaidėjų bei trenerių algoms.

Be abejo, tai yra preliminarūs skaičiavimai, kuriuos įtakoti ar keisti gali daugybė veiksnių. Vis dėlto, neabejojama, kad šiųmetės išlaidos, kurių numatyta suma nežymiai viršija 10 mln. ribą, vėl viršys pajamas, kaip kad nutiko praėjusiame sezone. Tai yra gana logiška, kadangi dėl Covid-19 pandemijos netekta daugybės pajamų iš bilietų prekybos, o dėl šios priežasties nusisuko ir kai kurie rėmėjai.

Bandydamas užlopyti planuojamą 2 mln. skylę biudžete, šalies čempionų klubas trečiadienio rytą pranešė imąs 2 mln. eurų paskolą iš investicijų valdymo agentūros VIVA.

„Paskolą imti nusprendėmė dėl to, kad nežinome kaip dėl COVID-19 situacijos bus su žiūrovais. Norime, kad pajamos būtų apie 3 mln. eurų, bet nesame tikri dėl situacijos, tad paėmėme paskolą. Planas nėra grąžinti per 6 metus, jei tinkamai vyks prekyba bilietais, tą paskolą grąžinsime anksčiau“, – kalbėjo P. Motiejūnas.

Vis dėlto, tokie planai yra gana optimistiniai. Lietuvoje sunkiai valdoma pandeminė padėtis gresia naujais apribojimais, apie kuriuos jau ne sykį užsiminė ir LR Vyriausybės vadovai.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts