Lietuvos U-19 rinktinė pasaulio pirmenybes pradėjo nesėkme

Tubelio pastangų pergalei nepakako

Lietuvos devyniolikmečių vaikinų rinktinė, kuriai vadovauja Gediminas Petrauskas, nesėkme pradėjo pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionatą Latvijoje. Mūsų šalies jaunosios krepšinio viltys 71:80 (16:17, 26:15, 13:19, 16:29) nusileido Kanadai.

Lietuvaičiai pirmąjį kėlinį pradėjo pakiliai ir pirmavo net 11:2, antrąją kėlinio pusę sėkmingiau sužaidę Šiaurės Amerikos žemyno atstovai po pirmojo kėlinio jau pirmavo 17:16.

Antrajame kėlinyje Lietuva surengė dar vieną spurtą, po kurio prieš didžiąją pertrauką jau turėjo 10 taškų pranašumą.

Trečiojo kėlinio pradžioje, po dviejų iš eilės tritaškių greitajame puolime Lietuvos persvara išaugo iki 14 taškų, tačiau tada tarsi antrąkvėpavimą įgiję kanadiečiai ėmė dusinti lietuvius savo kibioje ir kietoje gynyboje, kurioje ėmė strigti mūsų gynėjai ir žaidimo organizacija išsiderino. Nuo tos akimirkos mūsiškių persvaro nuolat tirpo, o savo varžovus iš už anos Atlanto pusės atvykusi komanda galutinai palaužė 4 kėliniopabaigoje.

Nors Ąžuolas Tubelis sėkmingai įrodynėjo, jog už Atlanto tęsiama karjera jam pridėjo daug jėgos ir meistriškumo, 32 taškus ir 42 naudingumo balus surinkusio lietuvių lyderio pastangų nepakako pergalei pasiekti.

Kanada: Ryanas Nembhardas ir Calebas Houstanas po 18, Zachas Edey 12, Elijah Fisheris 11.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 32, Mantas Rubštavičius 15, Hubertas Pivorius 9.