Lietuvos U19 rinktinė pasaulio čempionatą užbaigė pralaimėjimu ispanams

Lietuvos jaunimo iki 19 metų rinktinė Rygoje vykstantį pasaulio čempionatą užbaigė apmaudžiu pralaimėjimu. Gedemino Petrausko auklėtiniai tik po pratęsimo 81:86 (17:23, 17:10, 18:17, 20:18, 16:11) nusileido Ispanijos nacionalinei rinktinei ir čempionatą užbaigė 6-ojoje pozicijoje.

Ispanai rungtynes pradėjo agresyviomis atakomis, o lietuviai įpusėjus pirmajam ketvirčiui atsilikinėjo dviženklių taškų skaičiumi. Antrajame kėlinyje lietuviams pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą, o į ilgąją pertrauką lietuviai žengė turėdami 1 taško persvarą.

Po ilgosios pertraukos žaidimo eigą kontroliavo lietuviai ir bene visą trečiąjį ketvirtį Gedimino Petrausko auklėtiniai turėjo solidžią persvarą. Ketvirtajame kėlinyje žaidimo kontrolę vėl perėmė ispanai. Vis tik, likus 15 sekundžių iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus 70:70, tačiau ispanų ataka tikslo nepasiekė ir teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje dominavo ispanai, tačiau likus kiek mažiau nei dviem minutėms iki pabaigos lietuviai sugebėjo išlyginti rezultatą. Vis tik, iš karto po to ispanai smeigė tritaškį ir vėl nutolo nuo lietuvių. Likus rungtyniauti 11 sekundžių lietuvius nuo ispanų skyrė vos 2 taškai, tačiau Tubelio baudų metimai skriejo pro šalį, o pergalę šventė varžovai.