LKL gyvai: „Žalgiris“ – „Rytas“

Akimirka iš „Žalgirio" ir „Ryto" dvikovos praėjusiame sezone

Lapkričio 7-toji Lietuvos krepšinio mėgėjams tapo neeiline diena. Būent šią rudens dieną pirmą kartą 2021-2022 metų sezone susigrums Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ – du didžiausio šio amžiaus Lietuvos klubinio krepšinio flagmanai.

Nors pastarąjį dešimtmetį kauniečiai ryškiai dominavo tarpusavio dvikovose ir XXIa. pr. aršiomis Kauno ir Vilniaus krepšinio akistatomis jau nebekvepėjo, tačiau pastarojo sezono pradžios įvykiai leidžia manyti, kad šiame sezone intriga „Žalgirio“ bei „Ryto“ mūšiuose gali sugrįžti.

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos sezoną pradėjo net 8 pralaimėjimais paeiliui, o sezono pradžioje ir LKL kovose klimpo ne juokais. Pralaimėjimo kauniečiams Lietuvos čempionate kol kas pavyko išvengti, tačiau prie sienos žalgiriečius kaip reikiant buvo prirėmęs ir „Lietkabelis“, ir „Dzūkija, ir lygos debiutantė „Cbet“. Klubo vadžias iš Martino Schillerio perėmus Jure Zdovcui, Kaunas vietiniame fronte ėmė skinti triuškinančias pergales, tačiau varžovai buvo visai kito kalibro nei Vilniaus „Rytas“.

Tuo tarpu vilniečiai jau turi vieną pralaimėjimą LKL fronte, kuomet dar sezono pradžioje Vilniuje juos šluote nušlavė Utenos krepšininkai. Nepaisant šios nesėkmės, kituose mačuose sostinės atstovai atrodė kur kas solidžiau. Treneris Giedrius Žibėnas po ilgų metų pertraukos „Rytą“ pavertė gynybine ekipa, ir tai bent jau LKL kovose duoda teigiamų dividendų. Tiesa, FIBA Čempionų lygoje Lietuvos vicečempionams sekasi prasčiau – per 3 susitikimus laimėta tik sykį.

Akivaizdu, kad pirmoje sezono dvikovoje prieš principinius varžovus „Žalgiris“ norės įrodyti, jog bent Marijos žemėje jo dominavimas toliau lieka nekvestionuojamas. Tuo tarpu „Rytas“ į „Žalgirio“ nesėkmes Eurolygoje galimai pažiūrėjo su viltimi, leidžiančia tikėtis šiame sezone vėl kibti į atlapus Lietuvos čempionams.

Rungtynių pradžia – 17:20 val.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts