LKL savaitės apžvalga: įspūdingi šiauliečių pasirodymai bei išvargtos lyderių pergalės (VIDEO)

LKL.lt

Neįtikėtinas „Šiaulių“ gynėjo Nicko Zeislofto pasirodymas, šiauliečių kilimas turnyrinėje lentelėje, išvargtos lyderių pergalės, puikus LiAngelo Ballo pasirodymas – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu 24-osios LKL savaitės žaidėju tapo Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Martynas Echodas. 20-metis vidurio puolėjas pergalingoje vilniečių dvikovoje su Prienų–Birštono „Vytautu“ surinko 30 naudingumo balų, o tai yra asmeninis krepšininko šio sezono rekordas.

206 cm ūgio puolėjas ant parketo praleido kiek daugiau nei 32 minutes, pelnė 17 taškų (6/9 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 4 metimus. M. Echodo 4 perimti bei blokuoti metimai – krepšininko karjeros rekordai „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

Mėnesio MVP. Panevėžio „Lietkabelio“ įžaidėjas Lorenzo Williamsas tapo naudingiausiu vasario mėnesio „Betsafe–LKL“ krepšininku.

Panevėžiečiai laimėjo abejas žaistas rungtynes, o atakų dirigentas buvo vienas pagrindiniu pergalės kalvių. Dvikovoje su „Šiauliais“ L. Williamsas surinko 34 naudingumo balus, tuo metu su „Nevėžiu“ – 22.

Per šiuos du mačus amerikietis vidutiniškai pelnė po 18,5 taško ir atliko po 6 rezultatyvius perdavimus.

Naudingiausio mėnesio žaidėjo prizas L. Williamsui bus įteiktas kovo 17 d. prieš „Lietkabelio“ rungtynes namie su „Juventus“.

Neįtikėtinas. „Šiauliai“ be gailesčio sudaužė 120:84 Utenos „Juventus“, o prie šios pergalės labiausiai prisidėjo Nicholas Zeisloftas, surengęs įspūdingą asmeninį pasirodymą ir taip įsirašęs savo pavardę į lygos istoriją.

25-erių amerikietis per 26 minutes sukratė 41 tašką (2/2 dvit., 12/15 trit., 1/1 baud.). Gynėjui pritrūko vos vieno taiklaus tolimo metimo iki pakartoto visų laikų LKL rekordo, kuris priklauso kanadiečiui Joey Vickery, 1995-aisiais ginęs Plungės „Olimpo“ garbę per susitikimą jis pataikė 13 tritaškių iš 19.

41 N. Zeislofto pelnytas taškas – geriausias rezultatas lygoje per dešimtmetį. Pastarąjį kartą tiek taškų lygoje pelnyta buvo 2007-ųjų gruodžio 21-ąją, kuomet nesulaikomai rungtyniavo Alytaus ekipos gynėjas Saulius Kazevičius.

„Kad N. Zeisloftas gali mesti, tai mes žinome. Na, bet ką galiu pasakyti apie tą vaikiną – užsirovėme šiandien ant jo dienos. Atrodė ir mušėme ir arti buvome… Pagarba tam vyrui. Čia laisvam dar reikėtų sumesti 12 iš 15 tritaškių, o jis per rankas“, – komplimentas varžovui žarstė „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

120 taškų pelnę šiauliečiai užfiksavo geriausią rezultatą lygoje per pastaruosius šešerius metus. 2012-ųjų gruodį „Žalgiris“ į „LSU-Baltai“ krepšį įsūdė 121 tašką.

Aukštyn. Tai buvo įspūdinga savaitė „Šiaulių“ ekipai. Antano Sireikos auklėtiniai ne tik sekmadienį palaužė „Juventus“, tačiau ketvirtadienį išvykoje 78:71 pranoko Klaipėdos „Neptūną“.

Pastarąjį kartą uostamiesčio ekipą šiauliečiai buvo įveikę beveik prieš dvejus metus – 2016-ųjų gegužę, kuomet ketvirtfinalio seriją pralaimėjo rezultatu 1-3.

Šiuo metu net trys ekipos lygoje turi po 9 pergales bei 15 pralaimėjimų ir dalinasi 5-7 vietas: „Šiauliai“, „Pieno žvaigždės“ ir „Juventus“. Dėl geresnio tarpusavio santykio penktoje vietoje dabar žygiuoja būtent šiauliečiai.

Atsitiesė. Sekmadienį „Neptūnas“ savų žiūrovų akivaizdoje 81:64 įveikė Kėdainių „Nevėžį“ bei iškovojo pirmąją pergalę nuo sausio 27-osios dienos.

Per šį laikotarpį Kazio Maksvyčio kariauna pralaimėjo visus 6 žaistus mačus – triskart „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, dukart – Čempionų lygoje bei kartą SIL–KMT ketvirtfinalyje.

Antrojo kėlinio viduryje „Nevėžis“ turėjo dviženklį pranašumą (33:23), tačiau ketvirtį „Neptūnas“ užbaigė spurtu 10:2 bei į ilgąją pertrauką nusinešė vos dviejų taškų deficitą (33:35). Klaipėdiečiai reikalus sutvarkė antroje mačo dalyje, kurią laimėjo rezultatu 48:29.

Puikų žaidimą praėjusią savaitę demonstravo „Neptūno“ puolėjas Edgaras Želionis. Lietuvos rinktinei atrankoje į pasaulio čempionatą atstovavęs aukštaūgis dvikovoje su „Šiauliais“ surinko 16 taškų, 8 atkovotus kamuolius bei 18 naudingumo balų, tuo metu mače su „Nevėžiu“ E. Želionis pelnė 21 tašką, atkovojo 12 kamuolių bei surinko 33 naudingumo balus – tai yra asmeninis krepšininko rekordas šiame sezone.

Išvargo. Aštuntoje vietoje „Betsafe–LKL“ pirmenybėse žengianti Alytaus „Dzūkija“ sugebėjo kaip reikiant pasipriešinti dvikovoje su Kauno „Žalgiriu“.

Svečiuose žaidusi Alaro Varrako ekipa pirmaujančiųjų vaidmenyje buvo pirmuosius tris kėlinius, o prieš lemiamas 10 susitikimo minučių „Dzūkija“ turėjo minimalų pranašumą 49:48.

Dvikovos lūžis įvyko likus 6 minutėms iki susitikimo pabaigos, kuomet „Žalgiris“ atliko sėkmingą spurtą 15:4 bei įgijo dviženklį pranašumą (69:56).

„Liūdnos rungtynės mums. Nusileidome varžovams viskuo – noru, energija, atsidavimu. Laimėjome rungtynes tik dėl savo didesnio talento ir ūgio. Rungtynės nepavyko. Gaila. Nesmagus vakaras“, – rungtynes įvertino Šarūnas Jasikevičius.

Pasikandžiojo. Vilniaus „Lietuvos rytas“ tik po sudėtingos kovos išvykoje 83:76 palaužė „Vytautą“ bei iškovojo 12-ąją pergalę iš eilės. Tai ilgiausia pergalių serija lygoje.

Po trijų ketvirčių šeimininkų deficitas buvo minimalus (61:62). Visgi lemiamame kėlinyje „Lietuvos rytas“ spurtavo 13:2 bei pabėgo negrįžtamai.

„Vytauto“ lyderiu šiame susitikime tapo LiAngelo Ballas, kuris per 30 minučių pelnė 18 taškų (4/6 dvit., 2/5 trit., 4/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 16 naudingumo balų.

„Šios rungtynės suteikia optimizmo. Parodėme, kad galime žaisti ir galime įtraukti į žaidimą LiAngelo. Matote, kas buvo prieš du mėnesius ir kas yra dabar. LiAngelo tikrai mums padeda, jau nėra baisu leisti jį į aikštę“, – sakė V. Šeškus.

„Žinojome, kad nebus lengva. Taip ir buvo. Prienai turi vieną stipriausių kolektyvų Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad ketvirtajame kėlinyje pavyko perlaužti rungtynes. Manau, kad Prienuose dar daug komandų turės problemų. Džiaugiuosi pergale“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.

LaMelo Ballas šioje dvikovoje nežaidė dėl draugiškame turnyre patirtos nugaros traumos.

Derbis. Aukštaitijos derbyje – „Lietkabelio“ pergalė. Ramūno Butauto auklėtiniai atlaikė lemiamą varžovų šturmą bei įveikė traumų išretintas „Pieno žvaigždes“.

Pasvaliečių gretose nežaidė susirgęs Viačeslavas Bobrovas bei nugaros ir peties skausmus jautę Lisas Shoshi ir Steponas Babrauskas.

Šeimininkai pasinaudojo varžovų praretėjusia priekine linija ir kovą dėl kamuolių laimėjo rezultatu 42-28.

Prie to labiausiai prisidėjo sezono rungtynes sužaidęs Žygimantas Skučas. Sunkusis puolėjas per 22 minutes pelnė 20 tašku (8/11 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.

„Belieka tik pasidžiaugti tašku, o žaidimas antroje mačo pusėje, deja, nepabijosiu to žodžio, buvo apgailėtinas“, – vaizdžiai išsireiškė „Lietkabelio“ strategas.

Papildymai. Praėjusią savaitę „Šiaulių“ klubas pranešė bandomajam laikotarpiui įsigytą amerikietį Troy Taylorą. 27-erių metų 183 cm ūgio įžaidėjas praėjusį sezoną atstovavo Evansvilio universitetui ir per 29,4 minute pelnydavo po 6,9 taško, atlikdavo po 3,2 rezultatyvaus perdavimo ir atkovodavo po 6,9 kamuolio.

Naują žaidėją įsigijo ir „Nevėžis“. Į Italiją išvykusį Valerijų Lichodejų pakeitė jo tautietis rusas Aleksandras Zacharovas. 24 metų 202 cm ūgio puolėjas atvyko iš „Nizhny Novgorod“ komandos.

Šį sezoną A. Zacharovas perėjo VTB lygoje žaisdavo vidutiniškai po 13,7 minutės ir pelnydavo po 4,3 taško. FIBA Europos taurėje rusas aikštelėje praleisdavo 13,8 minutės ir pelnydavo po 7,5 taško.

Atsisveikino. Išsiskyrė „Juventus“ ir puolėjo Jonte Flowerso keliai. FIBA atrankos į pasaulio čempionato lango metu amerikietis paprašė klubo nutraukti sutartį, kad galėtų išvykti į Rumuniją. Nuo šiol 32-ejų amerikietis gins Bukarešto „Steaua CSM“ ekipos garbę.

Šį sezoną LKL čempionate puolėjas aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 19 minučių, pelnydavo po 4,9 taško (52,3 proc. dvit., 28,3 proc. trit.), atkovodavo po 3,4 ir perimdavo po 1,5 kamuolio, atlikdavo po 1,4 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 5,7 naudingumo balų.