LKL savaitės apžvalga: M. Lukauskio pasiekimas ir iššovęs „Neptūno“ jaunimas (VIDEO)

lkl.lt

Lygos istorijos metraščius perrašinėjantis Mindaugas Lukauskis, stebuklingai Pasvalyje išsigelbėjęs Klaipėdos „Neptūnas“, švenčių sulaukęs Kauno „Žalgiris“, iš pralaimėjimų liūno neišlipantis Panevėžio „Lietkabelis“, talentingais žaidėjais pasipildęs Kėdainių „Nevėžis“ – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Klaipėdos „Neptūnas“ stebuklingai išsigelbėjo Pasvalyje, o prie to labiausiai prisidėjo komandos lyderis Juanas Palaciosas. Uostamiesčio krepšininkai per paskutines 11 dvikovos minučių panaikino net 22 taškų deficitą bei iškovojo fantastišką pergalę.

Kolumbietis šiame mače žaidė kiek daugiau nei 35 minutes, pelnė 14 taškų (4/8 dvitaškių, 6/10 baudų), atkovojo 15 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimu bei surinko 34 naudingumo balus. Tai trečias efektyviausias pasirodymas šį sezoną lygoje.

J. Palaciosas sustiprino savo pozicijas naudingiausių lygos krepšininkų sąraše. „Neptūno“ lyderis per rungtynes vidutiniškai renka po 20,7 efektyvumo balo. Antroje vietoje esantis Arnas Butkevičius – po 17.

Nuovargis. Kauno „Žalgiris“ praėjusią savaitę žaidė net trejas rungtynes bei iškovojo visas tris pergales. Eurolygoje patiesę Bambergo „Brose“ bei Valensijos „Basket“ ekipas, savaitę kauniečiai užbaigė pergale prieš Alytaus „Dzūkiją“.

Visgi dvikova su dzūkais buvo tapo sudėtingu testu švenčių belaukiančiam „Žalgiriui“. Šarūno Jasikevičiaus kariauna dviženklį pranašumą įgijo tik ketvirtajame kėlinyje, kuomet keturis taškus paeiliui įmetė Axelis Toupane‘as, o dvitaškį pridėjo Antanas Kavaliauskas – 62:51.

„Smagu, kad tokią labai sudėtingą savaitę pabaigėme pergale, – po mačo sakė Š. Jasikevičius. – Daugiau kažką sunku ir kalbėti. Galvojau, kad žaidimas bus nelabai koks, bet jis buvo dar prastesnis. Visgi tai buvo tikrai sunki savaitė. Sunkios rungtynės tiek Valensijoje, tiek su Bambergu, tad gal viskas yra logiška.“

Neatpažįstamas. Užstrigęs Panevėžio „Lietkabelis“ niekaip neatranda rakto į pergales. Aukštaitijos sostinės ekipa praėjusį savaitgalį nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“ bei patyrė penktąją nesėkmę paeiliui. Niekas kitas lygoje neturi ilgesnės nei dviejų pralaimėjimų serijos.

Po dviejų kėlinių dviejų taškų pranašumą turėję panevėžiečiai sugriuvo po ilgosios pertraukos. Trečiąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ laimėjo 25:11 bei prieš lemiamas 10 dvikovos minučių susikrovė 12 taškų persvarą (58:46).

Jimmy Baronas smeigė dvitaškį, o svečių pranašumas pasiekė rekordinę 17 taškų ribą (67:50). Ginklų nesudėję panevėžiečiai atliko spurtą 16:4 bei sumažino atsilikimą iki 5 taškų (66:71). Visgi galutinai perlaužti rungtynių eigą šeimininkams pritrūko jėgų.

Pirmajame rate ilgai pirmenybių lyderiu buvęs „Lietkabelis“ paskutinį kartą pergalės džiaugsmą patyrė lapkričio 12-ąją, kuomet šventė pergalė Kėdainiuose. Dabar panevėžiečiai tvirtai žingsniuoja ketvirtoje turnyrinės lentelės pozicijoje (10-6).

Pasiekimas. Mindaugo Lukauskio sugrįžimas į Panevėžį paženklintas LKL rekordo pakartojimu. Dvikovos pabaigoje į aikštelę išbėgęs 38-erių puolėjas sužaidė 554-ąjį mačą stipriausioje šalies lygoje bei pagal tai susilygino su ilgai karaliavusiu Rolandu Matuliu. Jau kitose rungtynėse „Lietuvos ryto“ puolėjas užfiksuos naują rekordą.

M. Lukauskis LKL pirmenybėse debiutavo 1996-aisiais, atstovaudamas gimtojo miesto ekipai – „Kalnapiliui“. Per 21-erius metus trunkančią karjerą panevėžietis dar yra žaidęs tokiuose LKL klubuose: Vilniaus „Sakalai“, Alytaus „Alita“, Prienų „TonyBet“ bei Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Jaunimas. Prie „Neptūno“ stebuklo Pasvalyje daugiausiai prisidėjo J. Palaciosas, surinkęs 34 naudingumo balus, tačiau atskiro paminėjimo vertas ir uostamiesčio jaunimas.

Klaipėdiečių spurtą Pasvalyje inicijavo Aidas Einikis, per minutę pataikęs tris tolimus metimus, o ketvirtąjį savo tritaškį jis įmetė likus minutei iki susitikimo pabaigos. Iš viso 21-erių gynėjas per 13 minučių pataikė 4 tritaškius iš 5, pelnė 12 taškų bei surinko 11 naudingumo balų.

G. Einikiui puikiai talkino 20-metis Laurynas Beliauskas, kuris varžovus irgi talžė tolimais metimais. Įžaidėjas per 22 minutes pataikė 3 tritaškius iš 4, pelnė 14 taškų bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Šeštąjį kartą paeiliui laimėję klaipėdiečių turi ilgiausią pergalių seriją lygoje. Antroje vietoje pagal tai yra „Lietuvos rytas“, kuris laimėjo keturiskart iš eilės.

Pokyčiai. „Betsafe-LKL“ čempionato klubus drebina nesibaigiantys pokyčiai. Garsiausiu praėjusios savaitės perėjimas įvyko Kaune, kuomet Kūčių dieną „Žalgiris“ pranešė įsigijęs dukart NBA čempioną Beno Udrihą.

Patyręs 35-erių žaidėjas per savo ilgametę karjerą gynė tokių NBA komandų kaip San Antonijaus „Spurs“, Sakramento „Kings“, Majamio „Heat“, Milvokio „Bucks“, Orlando „Magic“, Niujorko „Knicks“, Memfio „Grizzlies“ ar Detroito „Pistons“ garbę.

Būtent Detroite naujasis žalgirietis praleido praėjusį sezoną ir stipriausiose pasaulio pirmenybėse fiksavo 5,8 taškų bei 3,4 rezultatyvaus perdavimo vidurkius. Šį sezoną slovėnas iki pat Kalėdų neturėjo klubo, tačiau dirbo individualiai ir palaikė sportinę formą.

Tuo metu Kėdainių „Nevėžis“ prieš savaitę paskelbęs apie Tado Sedekerskio įsigijimą, šią savaitę pristatė dar vieną talentingą krepšininką – Margirį Normantą. „Lietuvos rytui“ priklausantis gynėjas Kėdainiuose nuomos sąlygomis taipogi žais iki sezono pabaigos.

„Nevėžį“ paliko per tris savaites ekipoje nepritapęs latvis Karlis Apsitis. Tuo metu „Dzūkija“ iš komandos išregistravo Dainių Šalengą, Andrejų Šelakovą ir Dominyką Domarką.

Debiutai. Jaunieji „Nevėžio“ naujokai gavo progą debiutuoti naujoje ekipoje jau praėjusį šeštadienį, kuomet į Kėdainius atvyko „Juventus“.

„Nevėžis“ po permainingos kovos pripažino Utenos ekipos krepšininkų pranašumą. Pirmąjį mačą žalius Kėdainių komandos marškinėlius vilkėjęs T. Sedekerskis per 21 minutę pelnė 10 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, du kartus prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

Tuo metu M. Normantas per 15 minučių pelnė 3 taškus (0/1 dvit., 1/1 trit., 0/2 baud.), atkovojo vieną kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną metimą, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 7 naudingumo balus.

„Nevėžis“ pasipildęs M. Normantu ir T. Sedekerskiu tampa labai solidi komanda, – po rungtynių apie varžovus kalbėjo „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas. – Nebėra silpnų pozicijų ir silpnų vietų. Jie abu šiandien žaidė gerai ir įnešė jaunatviškos energijos. Jie abu atvyko iš grandų, todėl negalime jų laikyti jaunais žaidėjais. Su tokia komanda kaip „Nevėžis“ niekam neverta juokauti.“