LKL savaitės apžvalga: smūgis favoritams bei kritę rekordai Prienuose (VIDEO)

LKL.lt

Šio sezono bei visų laikų rekordai kritę dvikovoje Prienuose, rungtynių favoritų etikečių nepateisinę Utenos „Juventus“ ir Klaipėdos „Neptūno“ klubai, fantastiška LaMelo Ballo tritaškiu serija, pralaimėjimo skonį pamiršęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ bei karjeros rungtynes sužaidęs Panevėžio „Lietkabelio“ meistras – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo Panevėžio „Lietkabelį“ į pergalę atvedęs Lorenzo Williamsas.

Antrąjį sezoną Aukštaitijos klubui atstovaujantis 33-ejų amerikietis dvikovoje su „Šiauliais“ pelnė 24 taškus (3/4 dvit., 5/8 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 34 naudingumo balus. Įžaidėjas šiame susitikime užfiksavo asmeninius karjeros „Betsafe–LKL“ pirmenybėse rezultatyvumo ir naudingumo balų rekordus.

L. Williamsas šį sezoną vos penktą kartą surinko dviženklį taškų skaičių. „Lietkabelio“ aikštės generolo taškų vidurkis tėra 6,4, tačiau jis vienas geriausių lygos žaidėjų pagal rezultatyvius perdavimus – 5,2 perdavimo per susitikimą yra trečias rezultatas lygoje.

Mėnesio MVP. Klaipėdos „Neptūno“ atstovai ir toliau skina laurus naudingiausių mėnesio žaidėjų kategorijoje. Sausio mėnesio geriausiu žaidėju išrinktas Renaldas Seibutis, o tai jau ketvirtas kartas per penkis šio sezono mėnesius, kai naudingiausiuoju pripažįstamas uostamiesčio ekipos krepšininkas.

„Buvo sunkus mėnuo, – bendraudamas su LKL.LT neslėpė R. Seibutis. – Po žaidėjų išvykimų reikėjo ir dar dabar reikia persigrupuoti. Bet dirbame, kiekvieną dieną stengiamės ir, svarbiausia, esame gerai nusiteikę.“

„Neptūnas“ sausio mėnesį laimėjo dvejas iš trejų „Betsafe–LKL“ rungtynių – nusileido tik lyderiui Kauno „Žalgiriui“. Per šiuos susitikimus R. Seibutis pelnydavo po 17,3 taško, atkovodavo po 5 kamuolius, atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 25 naudingumo balus. Tai geriausias R. Seibučio statistinis mėnuo nuo 2012-ųjų lapkričio.

Ballai. Centriniame turo mače Prienuose ginklais surėmė „Vytautas“ su pirmenybių lyderiu Kauno „Žalgiriu“. Tai rimčiausias testas broliams Ballams, su kuriuo jie, atrodo, puikiai susitvarkė.

LaMelo per 27 minutes pelnė 19 taškų (2/4 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 3/4 baudos) bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Tuo metu 33 minutes ant parketo praleidęs LiAngelo įmetė 25 taškus (2/3 dvitaškiai, 6/12 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Abiems jiems tai buvo geriausi pasirodymai „Betsafe–LKL“ čempionate.

Nuo pirmųjų dvikovos minučių savo sąlygas ėmęs diktuoti „Žalgiris“ po dviejų kėlinių turėjo 19 taškų pranašumą (62:43). Visgi trečiajame kėlinyje „Vytautas“ sugrįžo į rungtynes, o juos į priekį vedė būtent broliai Ballai.

Įsibėgėjus trečiajam ketvirčiui 16-metis LaMelo surengė neįtikėtiną šou, kuomet paleido keturių taiklių ir ypatingai sudėtingų tritaškių seriją. LiAngelo pridėjo dar du tolimus metimus, o „Vytauto“ deficitas ištirpo iki 10 taškų (72:82). Per šį kėlinį Virginijaus Šeškaus auklėtiniai įsmeigė net 9 tritaškius.

Visgi reikalai išsisprendė lemiamame ketvirtyje, kuomet pratrūko ir „Žalgirio“ toliašaudė artilerija. Žalgiriečiai per šį ketvirtį įsūdė 6 tolimus metimus, iš kurių 3 – Beno Udrihas, o kauniečiai varžovus įveikė rezultatu 118:96.

Rekordai. 118 „Žalgirio“ pelnytų taškų Prienuose – šio sezono lygos rekordas. Ankstesnis geriausias rezultatas priklausė „Pieno žvaigždėms“, kurios į to paties „Vytauto“ krepšį prieš dvi savaites sukratė 116 taškų.

Pralaimėtame mače „Vytautas“ išmetė net 47 tritaškius, iš kur tikslą pasiekė 19. Tai irgi rekordų knygos verti pasiekimai. 47 išmesti tolimi metimai – visų laikų rekordas. Ankstesnis geriausias rezultatas irgi priklausė „Vytautui“, kuris šį sezoną 42 tritaškius buvo paleidęs į „Lietkabelio“ krepšį.

19 tolimų metimų pataikę V. Šeškaus auklėtiniai užfiksavo geriausią šio sezono rezultatą. Iki absoliutaus rekordo pakartojimo prieniškiams pritrūko 4 taiklių metimų. Daugiausiai taiklių tritaškių per susitikimą pataikęs yra „Žalgiris“, kuris 2004-aisiais į „Topo Centro–Atleto“ krepšį įskraidino net 23 tolimus metimus. Tiesa, tuomet jiems prireikė vos 40 bandymų (57 proc. taiklumas).

Serija. Spalio pabaigoje Kėdainiuose nudegęs „Lietuvos rytas“ šįkart tokios klaidos nepakartojo. Sostinės ekipa 83:73 įveikė „Nevėžį“ bei iškovojo 10-ąją pergalę paeiliui. Tai ilgiausia tokia serija visoje lygoje.

Tiesa, Rimo Kurtinaičio kariaunai lengvos pergalės iš Kėdainių išsivežti nepavyko. Nors „Lietuvos rytas“ ketvirtojo kėlinio viduryje turėjo solidžią 19 taškų persvarą (72:53), tačiau dvikovos pabaigoje, po Valerijos Lichodejaus tritaškio, ji ištirpo iki 5 taškų (71:76).

Visgi patyrę vilniečiai lemiamu metu sužaidė drausmingiau. Chrisas Krameris perėmė kamuolį ir pataikė vieną baudos metimą, Loukas Mavrokefalidis pridėjo tritaškį, o „Lietuvos ryto“ pergalę paženklino Roko Giedraičio dėjimas su pražanga (83:73).

Rezultatyviausią sezono mačą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse sužaidęs R. Giedraitis per 24 minutes pelnė 21 tašką (6/7 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.).

„Mums trūksta truputėlio kontrolės, gynybos vienas prieš vieną. Kita vertus, skaičiai yra neblogi. Atsitvėrėme, klaidų padarėme mažiau. Kai turėjome momentą, įgijome 20 taškų persvarą ir nors jos išsaugoti nepavyko, pergalė yra svarbiausia“, – po pergalės sakė R. Kurtinaitis.

Išbandymas. Šeštadienį nukraujavusio „Lietkabelio“ laukė sunkus išbandymas. Vos tris gynėjus savo dispozicijoje turėjusi Ramūno Butauto ekipa susikovė su „Šiauliais“.

Kiek anksčiau Gary Taltono ir Ado Juškevičiaus netekęs „Lietkabelis“, šeštadienį negalėjo remtis smulkias traumas patyrusiais Žaniu Peineriu ir Gintaru Leonavičiumi. Gynėjų linijoje panevėžiečių gretose liko Lorenzo Williamsas, Lukas Aukštikalnis bei neseniai iš „Barcelona Lassa“ paleidžiamojo rašto sulaukęs ir prie komandos prisijungęs 18-metis Arnas Velička.

Pirmuosius du kėlinius strigęs „Lietkabelis“ reikalus ėmėsi spręsti antrojo dvikovos dalyje. Po dviejų ketvirčių turėjęs 6 taškų persvarą (51:45), Aukštaitijos klubas ketvirtojo kėlinio viduryje po Vaido Čepukaičio baudos metimo įgijo 20 taškų pranašumą (88:68)

Šiauliečiai per paskutines dvikovos minutes sugebėjo skirtumą sumažinti, tačiau arčiau prie varžovų priartėti nepavyko (83:94).

Svarbiausiu „Lietkabelio“ žaidėju šiame susitikime tapo L. Williamsas. Amerikietis pelnė 24 taškus bei surinko 34 naudingumo balus, taip užfiksuodamas karjeros rekordus LKL pirmenybėse.

„Lorenzo sužaidė kaip tikras meistras, – po pergalės L. Williamsą gyrė R. Butautas. – Komandai yra labai sunku, kadangi antros linijos žaidėjų šiandien nebuvo net keturių. Bet kurioje komandoje, tai būtų problema. O būtent tokioje situacijoje, jis ėmėsi lyderio vaidmens kaip tikras meistras. Tai parodo žaidėjo meistriškumą, kadangi jis sužaidžia tada, kai komandai yra sunku ir ją persekioja bėdos.“

„Betsafe–LKL“ pirmenybėse debiutavęs A. Velička aikštėje praleido 15 minučių, pelnė 6 taškus (2/2 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 5 naudingumo balus.

Papildymai. Arnas Velička nėra vienintelis „Betsafe–LKL“ klubų praėjusios savaitės papildymas.

„Dzūkija“ pranešė įsigijusi Graikijos lygoje šį sezoną žaidusi amerikietį Perry Petty. Tiesa, įžaidėjas dar spalio mėnesį patyrė traumą ir nuo to laiko nerungtyniavo. Praėjusį sezoną P. Petty gynė Kermendo „Egis“ garbę Vengrijoje ir tapo taurės turnyro naudingiausiu žaidėju. Per rungtynes FIBA Europos taurės turnyre gynėjas rinkdavo po 14,5 taško, atkovodavo po 5,9 kamuolio ir atlikdavo po 6,8 rezultatyvaus perdavimo (trečias rezultatas lygoje).

Prieniškių atakoms nuo šiol diriguos Lietuvoje puikiai pažįstamas Rashaunas Broadusas. 33 metų 183 cm ūgio gynėjas per karjerą yra atstovavęs net penkiems Lietuvos klubams: Marijampolės „Sūduva“, „Šiauliai“, Utenos „Juventus“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Šį sezoną R.Broadusas pradėjo Kanados lygoje žaidžiančioje „St. John‘s Edge“ ekipoje. Kanados pirmenybėse atakų organizatorius per 27 minutes įmesdavo 9,8 taško, atkovodavo 1,9 kamuolio, atlikdavo 3,8 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 6 naudingumo balus.

Trileris. Pastaruoju metu pokyčiu drebinama „Dzūkija“ pateikė siurprizą bei išvykoje įveikusi „Juventus“ ekipą nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.

Dvikovoje Utenoje vyko lygi kova ir nė viena komanda nebuvo įgijusi dviženklio pranašumo. Likus 2 minutėms iki susitikimo pabaigos Mindaugas Kupšas pelnė du taškus su pražanga bei išlygino mačo rezultatą (72:72).

„Dzūkija“ sužaidė sėkmingą atkarpą 5:0, tačiau po LaRono Dendy tolimo metimo „Juventus“ vėl priartėjo per vieną metimą – 75:77. Visgi lemiamą žodį tarė sudėtingą dvitaškį nuo lentos įmetęs Nikolaoso Stylianou.

„Galbūt šiandien ir pats buvau per daug įsitempęs. Žinojau, kokios laukia rungtynės. Dar rytinėje treniruotėje sakiau, kad man tinka pergalė 1 tašku. Kodėl 1 tašku? Todėl, kad jie pasiėmė keturis naujus žaidėjus ir visi keturi yra starto penketo žaidėjai. Tai yra visiškai nauja komanda. Prisidėjo keturi pakankamai gero lygio žaidėjai, kurie mums pridarė problemų, plius dar ir naujas treneris. Kai ateina naujas treneris, tai visada yra nauja emocija komandoje, naujas variklis“, – pralaimėjimo priežastis vardino „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

Palaužė. Klaipėdos „Neptūnas“ mačo su „Pieno žvaigždėmis“ išvakarėse patyrė smūgį – vyriausias ekipos treneris Kazys Maksvytis neteko tėčio, o komandos vairą rungtynėse perėmė asistentas Tomas Rinkevičius.

„Labai norėjosi laimėti ir už trenerį sužaisti gerai, – po rungtynių kalbėjo klaipėdiečių gynėjas Renaldas Seibutis. – Mes su treneriu šią sunkią akimirką.“

Visgi klaipėdiečiai visą susitikimą buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje, o prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui „Pieno žvaigždžių“ pranašumas siekė 10 taškų – 74:64. Lemiamą varžovų krepšio šturmą surengęs „Neptūnas“ deficitas panaikino iki minimalaus (80:81), tačiau tuomet Trevonas Hughsas įsmeigė savo penktąjį tolimą metimą iš tiek pat bandymų (84:80).

Nors R. Seibutis įmetė dvitaškį, tačiau galutinai perlaužti rungtynių eigos „Neptūnui“ nepavyko.

„Mums labai reikėjo šitos pergalės, pagaliau laimėjome tokias rungtynes, – sakė „Pieno žvaigždžių“ kapitonas Steponas Babrauskas. – Nors darėme daug taktinių klaidų, tačiau esame laimingi, kad pasiekemė pergalę.“

SIL–KMT. Atkurtos Lietuvos šimtmečio sporto renginiu pakrikštytas SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyras turės ir karališką prizinį fondą. Dėl pirmo sezono trofėjaus kovosiančios komandos taip pat išsidalys beveik 100 tūkst. eurų – tai didžiausias prizinis fondas Lietuvos sporto varžybose.

Generaliniu turnyro rėmėju tapusi internetinė sporto aprangos ir avalynės parduotuvė Sil.lt padėjo išsaugoti pernykštį prizinį fondą.

SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre visas trejas rungtynes laimėsianti ir čempione tapsianti komanda bus apdovanota ne tik 15,65 kg svorio 24 karatų auksu dengta taure, bet ir 40 tūkst. eurų prizu. Vicečempionui atiteks 25 tūkst. eurų piniginis prizas, bronzą iškovosiančiai komandai – 15 tūkst. eurų, o ketvirtos vietos laimėtojai – 10 tūkst. eurų.

„Mums didelis iššūkis kasmet surinkti tokį prizinį fondą, kurio pavydėti gali kitos Europos šalys, rengiančios analogiškus turnyrus, – pabrėžė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. – Šios sumos – papildoma motyvacija komandoms kovoti dėl kiekvienos pergalės.“

Piniginiais prizais – po 1,5 tūkst. eurų – bus apdovanoti ir „Snaiperio“ bei „Oro karaliaus“ konkursų nugalėtojai, taip pat naudingiausias SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro žaidėjas.