Luka Dončičiaus nesustabdžiusi Lietuvos rinktinė baigė kovas dėl olimpinio kelialapio

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė kelionę į Tokijo olimpines žaidynes. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai atrankos turnyro finale 96:85 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16) nusileido Slovėnijos krepšinio rinktinei, kuri iškovojo kelialapį į pirmąsias olimpines žaidynes savo šalies istorijoje.

Pradžioje abi ekipos rungtyniavo taškas į tašką, tačiau dar neįpusėjus pirmajam kėliniui dvi asmenines pražangas susirinko Domantas Sabonis, o treneris buvo priverstas aukštaūgį sodinti ant suolelio. Įpusėjus ketvirčiui spurtą surengę slovėnai susikrovė dviženklį pranašumą ir pirmavo 28:18. Vis tik, slovėnams pasodinus Luka Dončičių lietuviai per minutę sugebėjo surengti puikią atkarpą ir sušvelnino atsilikimą iki 4 taškų.

Antrajame ketvirtyje lietuviai ir toliau pratęsė puikią atkarpą bei sugebėjo persverti rezultatą. Vis tik, Lietuvos rinktinės krepšininkams nepavyko sustabdyti ryškiausios Slovėnijos žvaigždės Luka Dončičiaus, kuris tris kartus paeiliui pelnė du taškus su pražanga ir savo sąskaitoje turėjo 15 taškų. Lietuviai į rūbinę žengė turėdami 3 taškų deficitą.

Po ilgosios pertraukos slovėnai surengė puikią atkarpą ir atotrūkį padidino iki 9 taškų. Trečiajame ketvirtyje prabėgus šešioms minutėms ketvirtąją asmeninę pražangą užsidirbo pagrindinis slovėnų vidurio puolėjas Mike’as Tobey, tačiau lietuviams nepavyko pasinaudoti pranašumu, o slovėnai vėl susikrovė dviženklį pranašumą.

Lemiamą ketvirtį lietuviai pradėjo labai nesėkmingai, o slovėnai atotrūkį padidino iki 16 taškų. Įpusėjus kėliniui lietuviams pavyko kiek pristabdyti įsibėgėjusius slovėnus, o atsilikimą sumažino iki 11 taškų. Nors kėlinio pabaigoje lietuviai dar bandė kabintis į žaidimą, tačiau lietuvių nesėkmingi baudos metimai neleido pavyti Slovėnijos rinktinės.

Nugalėtojus į pergalę vedė trigubą dublį surinkęs Luka Dončičius, kuris per 34 žaidimo minutes pelnė 31 tašką (1/5 trit., 12/18 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

Lietuvių gretose geriausiai pasirodė Mantas Kalnietis, kuris per 25 minutes pelnė 14 taškų (2/5 trit., 3/6 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.