Gynyboje beviltiškai prieš „Zenit“ atrodęs „Lietuvos rytas“ prarado visas viltis patekti į kitą Europos taurės etapą

Šį vakarą į svarbiausią sezono mūšį Europoje kilo Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuriam po pralaimėjimo nepavyko išlaikyti vilčių pratęsti sezoną Europoje.

Norėdamas išlaikyti savo viltis pratęsti sezoną Europos taurėje „Rytas“ turėjo įveikti „Zenit“ ekipą, tačiau gynyboje beviltiškai atrodę vilniečiai turėjo susitaikyti su pralaimėjimu 100:113 bei atsisveikino su galimybėmis varžytis kitame Europos taurės etape.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Mačas prasidėjo Mindaugo Lukauskio dvitaškiu, tačiau po to vilniečių puolimas pradėjo strigti – keturias minutes taškų nepelnęs „Lietuvos rytas“ leido Rusijos klubui įgyti aštuonių taškų pranašumą (2:10). Svečių puolimo neišjudino ir Jimmy Barrono pelnytas tritaškis, o ir tolia utolę rusai netrukus jau pirmavo 13 taškų skirtumu (7:20).

Antroje kėlinio dalyje Loukas Mavrokefalidis pelnė devynis taškus, tačiau jo pastangų neužteko – varžovai pasibaigus kėliniui ir toliau pirmavo 13 taškų (18:31).

„Zenit“: E. Voronov ir D. Gordon po 6, M. Simonovic ir K. Kuric po 5.

„Lietuvos rytas“: L. Mavrokefalidis 9, J. Baron 5.

II kėlinys:

Antrojo kėlinio pradžioje „Zenit“ neleido svečiams priartėti, o po Sergejaus Karasiovo tritaškio komandas jau skyrė 16 taškų (21:37). Varžovų persvara ir toliau didėjo – po Demonte Haperio dvitaškio šeimininkai jau pirmavo 20 taškų (32:52).

Sugrąžinti intrigos per likusią kėlinio dalį vilniečiams nepavyko – sužaidus dvidešimt minučių Rusijos klubas pirmavo 20 taškų skirtumu (42:62).

„Zenit“: M. Griffin ir D. Gordon po 10, E. Voronov ir K. Kuric po 8.

„Lietuvos rytas“: J. Baron 12, L. Mavrokefalidis 11, R. Giedraitis 9.

III kėlinys:

Po pertraukos dar vienu spurtu 6:2 kėlinį pradėję „Zenit“ krepšininkai įgijo rekordinę 24 taškų persvarą, o vilniečiams ir toliau nepavyko sugrąžinti net menkiausių vilčių pakovoti dėl pergalės. Viso trečiojo kėlinio metu „Lietuvos rytas“ nebuvo priartėjęs arčiau nei 18 taškų atstumu, o po 30 žaidimo minučių komandas skyrė būtent toks atstumas (67:85).

„Zenit“: M. Griffin 15, D. Gordon 12, E. Voronov ir M. Simonovic po 10.

„Lietuvos rytas“: L. Mavrokefalidis 22, J. Baron 15, R. Giedraitis 11.

IV kėlinys:

Ketvirtajame kėlinyje dėka dviejų Beno Madgeno tritaškių „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 8:0 ir dar bandė gaivinti intrigą rungtynėse – komandas skyrė 12 taškų (78:90). Nors vėliau rusai ir vėl padidino persvarą, po Martyno Echodo taškų likus žaisti tris su puse minutės komandas jau skyrė vos aštuoni taškai (92:100).

Visgi, koją vilniečiams ir vėl pakišo nesėkmingas žaidimas ginantis – leidę varžovams pelnyti dar septynis taškus, „Lietuvos ryto“ krepšininkai vėl turėjo dviženklį deficitą, kurio panaikinti per likusį laiką svečiams nepavyko ir jie buvo priversti atsisveikinti su viltimis pratęsti kovą šiame Europos taurės sezone.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Zenit“: K. Kuric 20, M. Griffin 17, D. Gordon 12, S. Karasev 11, E. Voronov ir M. Simonovic po 10.

Lietuvos rytas“: L. Mavrokefalidis 22, J. Baron 15, R. Giedraitis 13, T. Peterson ir M. Echodas po 10.