„Neptūnas“ – trečiasis KMT pusfinalio dalyvis

KMT ketvirtfinalyje - "Neptūno" triumfas

Šiandien paaiškėjo trečiasis Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketverto dalyvis. Juo tapo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, namuose nusileidę „Šiauliams“ rezultatu 77:88. Mėlyniesiems kelialapį į finalo ketvertą panevėžyje garantavo didesniu – 15 taškų skirtumu (91:76) pasiekta pergalė Šiauliuose sausio 7-ąją.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, po pirmo kėlinio pirmavę 21:17. „Neptūnas“ atsakė staigiu spurtu antrojo kėlinio pradžioje, kurio metu Martynas Mažeika surinko 6 taškus, jo vedama ekipa laimėjo atkarpą 9:2 ir persvėrė rezultatą. Panašus skirtumas laikėsi iki ilgosios pertraukos. Komandos išėjo ilsėtis šeimininkams pirmaujant 45:43.

Šiauliečiai rankų nuleisti neketino ir pusę ketvirto kėlinio neleido „Neptūnui“ pelnyti taškų, tuo metu jau pirmaudami 52:45. Panašus skirtumas išsilaikė iki pat ketvirto kėlinio pradžios.

Intriga ir dar vienu heroišku „Šiaulių“ žygiu ketvirto kėlinio pirmoje dalyje, kuomet tris tritaškius smeigė Justas Furmanavičius, Kasparas Beržinšas bei Mindaugas Lukauskis, o techninė pražanga dar buvo skirta ir emocijų nesuvaldžiusiam „Neptūno“ strategui Tomui Gaidamavičiui. Tuo metu Saulės miesto komanda jau pirmavo 76:71. Per paskutines kėlinio minutes svarstyklės sviro tai į vieną, tai į kitą pusę, bet paskutinę minutę tiksliau žaidė „Neptūnas“.

„Neptūnui“ daugiausia taškų pelnė Žygimantas Janavičius (15) ir Matas Jogėla (14). Šiaulių gretose sėkmingiausiai žaidė 16 taškų sumetęs Kasparas Berzinšas, 14 pridėjo Arminas Urbutis.