Lietuvos rinktinė išvargo pergalę prieš Vengriją

Itin atkaklioje kovoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atrankoje į pasaulio čempionatą 80:75 palaužė Vengrijos rinktinę.

Visų rungtynių metu vyko kova taškas į tašką ir nors lietuviai dukart buvo susikrovę 9 taškų persvarą, svečiai iš Vengrijos intrigą greitai atstatydavo. Dar ketvirtajame kėlinyje lietuviai bandė pabėgti į priekį, tačiau gerai iš toli atakavusi Vengrijos rinktinė ir toliau kabinosi rungtynių favoritams į atlapus.

Dar likus minutei iki rungtynių pabaigos vengrai galėjo tritaškiu išlyginti rezultatą, tačiau proga nepasinaudojus, juos nubaudė Eimantas Bendžius, kurio tolimas metimas pasiuntė varžovus į nokdauną.

Lietuvos rinktinė rungtynių pabaigą sužaidė sėkmingiau ir iškovojo jau trečiąją pergalę atrankoje į pasaulio čempionatą. Su šia pergale lietuviai jau užsitikrino patekimą į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą.

Lietuvius šiose rungtynėse gelbėjo atkovoti kamuoliai. Kovą po krepšiais aikštės šeimininkai laimėjo 40:29. Tiesa, vengrams padėjo tolimi metimai. Jie realizavo 9 tritaškius iš 19 (47,4%). Tiesa, lietuviai varžovams smarkiai pataikymu nenusileido ir pataikė 12 tritaškių iš 28 (42,9%).

Dar iki šio susitikimo Lietuva buvo įveikusi Kosovą (99:61) ir Lenkiją (75:55). Tuo metu vengrai pralaimėjo lenkams (60:70), bet įveikė Kosovą (84:76).

Lietuviai jau pirmadienį stos į kovą ir vėl su Kosovo krepšininkais.

Lietuva: M. Grigonis 13, R. Giedraitis 12, R. Seibutis 11, E. Bendžius 10, E. Kairys 9 (7 atk. kam.), K. Lavrinovičius 7, M. Girdžiūnas 6, Ž. Janavičius ir M. Echodas po 5, A. Juškevičius 2 (0/5 trit.), V. Čepukaitis ir E. Želionis taškų nepelnė.

Vengrija: R. Allenas 17, J. Eilingsfeldas 15, D. Vojoda 12, Z. Perlas 9 (7 atk. kam.).

Rungtynių eiga
I kėlinys

Vengrai nuo pirmųjų akimirkų pademonstravo, kad neatvažiavo į Lietuvą tiesiog pralaimėti. Po tritaškį smeigė A. Rujakas ir R. Allenas, o Vengrija jau pirmavo 6:2. Vis dėlto 5 Renaldo Seibučio ir 4 Mariaus Grigoniaus taškų dėka Lietuviai perėmė iniciatyvą ir pirmavo 11:10. Nors D. Vojvodos fantastiški metimai neleido lietuviams pabėgti į priekį, po M. Grigonio tritaškio Lietuvos persvara siekė jau 4 taškus (17:13). Ant suolo atsisėdus tiek M. Grigoniui, tiek R. Seibučiui lietuvių puolimas užstrigo, o po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 19:19.

Lietuva: R. Seibutis ir M. Grigonis po 8, E. Kairys 3.
Vengrija: D. Vojvoda 5, J. Eilingsfeldas 4.

II kėlinys

Lietuviai antrąjį kėlinį pradėjo kur kas sėkmingiau ir po spurto 6:0 jau pirmavo 28:22. Vis dėlto R. Alleno tritaškiai neleido Lietuvai pabėgti ir toliau (28:25). Vengrai įpusėjus antrajam ketvirčiui buvo pataikę net 5 iš 11 tritaškius, kas jiems ir leido išlikti kovoje. Mindaugas Girdžiūnas Klaipėdos arenos lankų dar nepamiršo ir smeigęs du tritaškius leido lietuviams turėti 6 taškų persvarą (37:31). Lietuviams atrodė, kad pavyks per kėlinį susikurti solidžią persvarą ir po 20 minučių pirmaus 7 taškų skirtumu, tačiau vengrai paskutinę skundę smeigė tritaškį ir Lietuva pirmavo 41:37.

Lietuva: R. Seibutis ir M. Grigonis po 8, E. Kairys 7.
Vengrija: R. Allenas 9, J. Eilingsfeldas 8, A. Rujakas 6.

III kėlinys

Po M. Grigonio rezultatyvaus perdavimo E. Kairiui ir to paties M. Grigonio tritaškio Lietuva jau turėjo rekordinę persvarą – 46:37. Nors lietuvių persvara buvo ganėtinai saugi, nuo varžovų pabėgti aikštės šeimininkai negalėjo ir įpusėjus ketvirčiui turėjo 6 taškų persvarą – 50:44. O po Z. Perlo dvitaškio Vengrijos atsilikimas buvo jau tik 3 taškai (49:52). D. Vojvodos pramestas baudos metimas kėlinio pabaigoje leido lietuviams turėti 4 taškų pranašumą, kurį galėjo padidinti A. Juškevičius, tačiau jo tritaškis buvo netikslus (57:53).

Lietuva: M. Grigonis 11, E. Kairys 9, R. Seibutis 8.
Vengrija: J. Eilingsfeldas 13, A. Allenas 9, Z. Perlas 7.

IV kėlinys

Jau pirmoje atakoje R. Allenas pelnė du taškus su pražanga, nors baudos metimą prametė, lietuvių persvarą nubraukė iki 2 taškų. Vis dėlto R. Giedraitis smeigė tritaškį, vėliau išprovokavo pražangą, pataikė du baudų metimus, o lietuviai jau pirmavo 62:55. Po pridėto A. Juškevičiaus dvitaškio lietuviai jau turėjo 9 taškų persvarą, o vengrų treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau greitai vengrai sugebėjo atsitiesti ir atstatyti 3 taškų persvarą (64:61). Komandos ir toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, o likus 3 minutėms lietuviai pirmavo 5 taškais. Aikštės šeimininkai rungtynių pabaigoje atrodė užtikrinčiau ir iškovojo dar vieną pergalę.