Puolime užstrigęs „Žalgiris“ nusileido „Armani“ krepšininkams

Gynyboje spindėjęs Kauno „Žalgiris“ (15-13) patyrė vieną skaudžiausių šio sezono pralaimėjimų.

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 64:69 (13:19, 19:15, 13:16, 19:19) nusileido Milano „AX Armani“ (18-10) ir apsisunkino savo šansus pakovoti dėl pirmojo aštuoneto.

Rungtynes abi ekipos pradėjo apsikeisdami dvitaškiais. Pirmojo kėlinio pirmojoje pusėje kauniečių akivaizdus lyderis buvo Joffrey Lauvergne’as, kuris tiesiogiai prisidėjo prie visų pirmų 10 taškų. Vis tik „žalgiriečiams“ nesisekė tiksliai realizuoti susikuriamų progų, o vien pirmajame ketvirtyje pataikyti vos 5 metimai iš žaidimo.

Atrajojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau sunkiai rinko taškus, o varžovai atsiplėšė iki dviženklio pranašumo. Šeimininkai įpusėjus kėliniui ėmė demonstruoti pavyzdingą gynybą, o greitų atakų metu sumažino atsilikimą iki minimalaus.

Po ilgosios pertraukos „Žalgirio“ krepšininkams vis tiek nepavyko susitvarkyti problemų puolime. Per pirmus tris kėlinius šeimininkai išmetė 42 metimus iš žaidimo, o tikslą pasiekė vos 16. Vis dėlto puikus žaidimas gynyboje neleido per toli pabėgti ir Italijos čempionams, o prieš lemiamą ketvirtį „Žalgirio“ atsilikimas tebuvo 5 taškai.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo gan energingai ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų. Tačiau iškarto sekė ir Shieldso dvitaškis, o atsilikimas vėl tapo 5 taškai. Galutinėje atkarpoje Kauno „Žalgiris“ prabudo puolime, tačiau padaromos klaidos neleido persverti rezultato, o pergalę šventė Milano ekipa.

Geriausiai „Žalgirio“ gretose pasirodė Marius Grigonis, kuris per 33 žaidimo minutes pelnė 17 taškų (3/6 trit., 3/6 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Nugalėtojus į pergalę vedė Shavonas Shieldsas, kuris per 32 žaidimo minutes pelnė 23 taškus (3/6 trit., 5/8 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.