R. Brazauskas įvertino brolių Ballų atvykimą į Lietuvą: „Kiek esu gyvas, nepamenu tokio ažiotažo dėl krepšininkų“

Lietuva pamišo dėl į šalį atvyksiančių JAV krepšinio žvaigždžių LaMelo ir LiAngelo Ballų. Žiniasklaida ir socialiniai tinklai lūžta nuo komentarų apie šiuos jaunuosius sportininkus ir jų tėvą LaVarą, krepšinio komentatoriai pradeda transliacijas nuo angliškų linkėjimų Ballų šeimynai, o Prienų rajono savivaldybė jau kuria pristatomuosius vaizdo įrašus apie miestą.

Visą krepšinio pasaulį broliai Ballai sudrebino pirmuosius savo karjeroje profesionalius kontraktus pasirašę su LKL ir BBL rungtyniaujančia Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipa. Jau daugiau nei 30 metų krepšinyje besisukantis dabartinis LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas sako nepamenantis, kad kokie nors į Lietuvą atvykstantys krepšininkai būtų sukėlę tokį ažiotažą.

„Vienareikšmiškai, tai yra didžiulis įvykis. Daug ką pasako vien tai, kad socialiniuose tinkluose Ballų šeimyną stebi du kartus daugiau žmonių nei gyvena Lietuvoje. Dar didesnė auditorija apie LKL, Prienų miestą ir komandą per vieną dieną sužinojo ir per kitas informacines priemones. Kiek aš esu gyvas, tikrai nepamenu, kad Lietuvoje dėl kokių nors krepšininkų būtų kilęs toks ažiotažas“, – sakė R. Brazauskas.

Kol jaunosios JAV žvaigždės dar neatvyko, sirgaliai ėmė abejoti, ar amerikiečiai tikrai pasirodys Prienuose. Klubo atstovai sako, kad šiuo metu yra kontaktuojama su krepšininkų agentais, derinamos atvykimo detalės, todėl bent jau kol kas pagrindo manyti, kad Ballai sausio pradžioje Lietuvoje nepasirodys, nėra. Šios diskusijos persikėlė į internetą, o „Betsafe“ lažybų bendrovė siūlo spėti, ar broliai Ballai pasirodys Lietuvoje iki sausio 9 dienos – tokia tikimybė įvertinta 50 proc.

Krepšinio agentas Tadas Bulotas sako manantis, kad LaMelo ir LiAngelo tikrai išvysime Lietuvoje, tačiau neaišku, ar jie čia ilgai užsibus. T. Bulotą nustebino tai, kad, kaip skelbiama viešai, klubo atstovai nė nebuvo susitikę su broliais Ballais, o visos derybos vyko elektroniniu paštu. „Derybos elektroniniu paštu yra normali praktika, bet ji dažniausiai taikoma su ne tokiais jaunais krepšininkais, o jau turinčiais patirties. Gal tai tik gandai, bet keista, kad dėl Ballų nebuvo paties pokalbio. Dažniausiai su jaunais krepšininkai yra net susitinkama“, – sakė krepšinio agentas.

Abejonių kelia ir tai, ar amerikiečiai sugebės duoti naudos profesionalų krepšinyje, mat iki šiol rungtyniavo tik tarp jaunimo. „Vytauto“ ekipos atstovai tvirtino, kad daugiausiai progų pasireikšti LiAngelo ir LaMelo turės BBL turnyre. „Betsafe“ prognozuoja, kad viltys, jog bent vienas iš brolių išbėgs į aikštelę ir LKL rungtynėse, menkos – tokia tikimybė vertinama 30 proc.

Ballų šeima JAV didžiulio dėmesio sulaukia ne tik dėl krepšinio, bet ir skandalingo krepšininkų tėvo LaVaro pasisakymų. Šeimos galva nevengia kritikuoti trenerių ar komandų, kuriose rungtyniauja jo sūnūs. Neseniai amerikietis pareiškė, kad jis turėtų treniruoti „Lakers“ ekipą, kurioje rungtyniauja jo vyriausiasis sūnus Lonzo Ballas. Nors trenerio patirties krepšininkų tėvas turi, tačiau NBA ekipos treniruoti jam niekas nepatikėjo, o greičiausiai trenerio posto jis neatims ir iš Virginijaus Šeškaus. „Betsafe“ ekspertai mano, kad tikimybė, jog LaVaras taps „Vytauto“ komandos treneriu yra vos 3 proc. Visgi neabejojama, kad aštrų liežuvį turintis krepšininkų tėvas turės, ką pasakyti apie Lietuvą.

„LaVaras tikrai vertins ir komentuos tai, kas vyks „Vytauto“ komandoje. Per spaudą jis duos spaudimo, bus įdomu pažiūrėti, kaip į tai reaguos komanda“, – tvirtino krepšinio agentas T. Bulotas.

Nuo skandalisto etiketę užsidirbusio LaVaro kliūti gali ir visai LKL, tačiau R. Brazauskas sako, kad lyga dėl to galvos per daug nesuka. „Sveiką kritiką mes vertiname, ne vien tik LaVaro, bet ir bet kurio kito asmens, jeigu ta kritika yra pagrįsta. To tikrai nebijome. Tikrai bandysime išnaudoti, kad tokios žvaigždės atvyksta į Lietuvą ir toliau vystysime LKL žinomumą“, – kalbėjo R. Brazauskas.

Planuojama, kad LiAngelo ir LaMelo Ballai į aikštelę su „Vytauto“ apranga gali išbėgti jau sausio 9 dieną BBL mače su Minsko „Cmoki“ ekipa.

ATIDARYTI BAIGTIS IR KOEFICIENTUS

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts