R. Westbrooko judėjimas be kamuolio – genialumas ar savanaudiškumas? (straipsnis, VIDEO)

Krepšinyje įprasta, kad kamuolį persivaręs įžaidėjas surikiuoja komandos draugus, perduoda kamuolį ir toliau tęsią derinį judėdamas link pozicijos, kurioje jis turi atsidurti. Tai galima pamatyti ir daugumoje iš NBA komandų atakų, su viena išimtimi – Oklahomos „Thunder“. Šioje ekipoje ant parketo esant Russellui Westbrookui vaizdas aikštėje visiškai kitoks, o krepšinio analitikai stengėsi atkreipti į tai dėmesį.

BBallbreakdown dirbantis treneris Nickas pastebi, kad „Thunder“ puolime įžaidėjas atlieka neįprastą kitiems šios pozicijos žaidėjams veiksmą atidavęs kamuolį komandos draugams – atsitraukia ir stovi greta tritaškio linijos.

„Aš studijavau NBA komandų puolimus metų metus ir galiu jums pasakyti, kad nėra nė vieno trenerio, kuris savo puolimą grįstų tuo, jog įžaidėjas perdavęs kamuolį komandos draugui tiesiog stovėtų ir lauktų kol kamuolys sugrįžtų atgal pas jį. Akivaizdu, kad dažniausiai tai pristabdo komandos puolimą ir tikrai nepadeda „Thunder“ komandai“, – kalbėjo specialistas.

Treneris Nickas taip pat nori pabrėžti, jog toks žaidimas tikrai nėra dabartinio „Thunder“ trenerio Billy Donovano sumanymas – R. Westbrookas jau seniai puolime elgiasi būtent taip, o tokį jo žaidimą galėjome stebėti dar prieš atvykstant naujajam „Thunder“ strategui. Negana to, prie dabartinio NBA stiliaus, jokioje kitoje lygos komandoje atakų metu nebūna nieko panašaus.

„Iki šiol neaišku, kada ir kaip R. Westbrookas pradėjo taip rungtyniauti puolime, tačiau tokį žaidimą jis demonstravo jau gerokai iki tol, kol prie komandos prisijungė B. Donovanas. Dabartinėje eroje, kai svarbiausiais dalykais tampa greitis ir erdvė, greitas kamuolio judėjimas ir įžaidėjo sprintai į naujas pozicijas tampa įprastu reiškiniu lygoje. Todėl „Thunder“ atakos yra išskirtinės visoje lygoje“, – įsitikinęs treneris.

Bandydamas paaiškinti tokį R. Westbrooko elgesį, treneris Nickas spėjo, kad tai gali būti pačio žaidėjo išrasta taktika, tikintis, jog jį ginantis žaidėjas eis į pagalbą savo komandos draugui, o tai leis įžaidėjui atsidurti laisvam bei gauti perdavimą iš dvigubinamo komandos draugo.

„Realu, kad R. Westbrookas taip elgiasi dėl to, jog savo pasąmonėje mano, kad taip kamuolys galiausiai grįš į jo rankas ir tada būtent jam teks kurti tolimesnį atakos tęsinį. Neaišku, kas dedasi pačio įžaidėjo galvoje, tačiau tai yra dalykas, kurio dauguma žmonių nepastebi, tačiau žaidžiant prieš geras komandas, jos neabejotinai tai išnaudos ir „Thunder“ bus gerokai sunkiau surasti progų geriems metimams.“

Žiūrint į įžaidėjo statistiką šiame sezone, akivaizdu, jog toks žaidimas be kamuolio neleidžia R. Westbrookui susikurti galybės gerų progų mesti į krepšį: šį sezoną iš žaidimo jis atakuoja vos 39% taiklumu, o tai yra pats blogiausias rodiklis jo karjeroje. Ne itin sėkmingai amerikietis atakuoja ir iš toli, pataikydamas vos 31% tritaškių, o dar prasčiau jis meta tolimus dvitaškius, kuriuos realizuoja vos 28% taiklumu. Nepaisant nekokio taiklumo, beveik pusė jo metimų yra iš šių distancijų, o tai gerokai pablogina ir jo visą taiklumą, ir komandos šansus rezultatyviai užbaigti atakas.

R. Westbrooko elgesys be kamuolio įtakoja ir kitų komandos draugų pasirodymus, o tai geriausiai atspindi dviejų šį sezoną prie komandos prisijungusių žvaigždžių rezultatai. Jei neskaičiuotume 2014-2015 metų sezono, kai dėl traumos Paulas George‘as sužaidė vos šešis mačus, tiek jis, tiek kita komandos žvaigždė Carmelo Anthony šį sezoną į krepšį atakuoja prasčiausiu taiklumu per visą jų karjerą.

Visgi, tenka pripažinti, jog toks judėjimas be kamuolio gali padėti pačiam R. Westbrookui: kamuoliui sugrįžus pas jį tuomet individualiu žaidimu įžaidėjas gali kurti tolimesnę komandos ataką. Praėjusiais metais jis buvo dažniausiai kamuolį savo rankose turintis žaidėjas lygoje, o šiemet jis pagal šį rodiklį nusileidžia tik Jamesui Hardenui. Gavęs kamuolį tolimesnėje atakos fazėje įžaidėjas gali sėkmingai ne tik pats pelnyti taškus, tačiau ir atlikti rezultatyvų perdavimą komandos draugams, o tai puikiai iliustruoja tai, jog per mačą jis ne tik vidutiniškai renka po 23,3 taško, tačiau ir atlieka po 9,8 rezultatyvaus perdavimo.

Toks neįprastas puolimo stilius leido „Thunder“ įžaidėjui praėjusį sezoną užfiksuoti fantastiškus bei istorinius rodiklius, tapti didžiausia lygos žvaigžde, atvesti savo komandą į atkrintamąsias varžybas ir pasirašyti rekordinę lygoje sutartį, tačiau šiemet prie jo prisijungus dar dviem žvaigždėms, rezultatai šioje komandoje negerėjo. Per trisdešimt mačų vos 15 dvikovų laimėjusiai komandai tenka kovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose, o ir pats R. Westbrookas nedemonstruoja tokių rodiklių, kuriuos jis demonstravo pernai.

Jei „Thunder“ patirs fiasko, Oklahomos klubo gali laukti panašus likimas kaip ir prieš du metus, kai klubą paliko su R. Westbrooku žaisti nebenorėjęs K. Durantas. Jau šią vasarą baigsis P. George‘o kontraktas, o C. Anthony su klubu netrukdomas galės atsisveikinti po metų, o juos išlaikyti klube padėtų tik pergalės. Už šiuo krepšininkus atidavus perspektyviausius savo krepšininkus, „Thunder“ tikėjosi pergalių jau dabar ir svajojo apie iššūkio metimą „Warriors“ klubui.

Nesėkmingą komandos žaidimą šiuo metu vis dar galima teisinti žvaigždžių nesusižaidimu ir tarpusavio supratimo trūkumu, o apie tai, ar toks R. Westbrooko žaidimas tikrai kenkia jo atstovaujamai komandai galėsime įsitikinti per likusią sezono dalį.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts