„Rytas“ palaužė „Šiaulius“, dviženklį deficitą panaikinusios „Pieno žvaigždės“ nukovė „Neptūną“

lkl.lt

Vilniaus „Rytas“ (14-4) turėjo nemažai vargo, tačiau galiausiai sugebėjo iškovoti penktąją iš eilės pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate bei pakilti į antrąją turnyrinės lentelės vietą.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po atkaklios kovos svečiuose 82:75 (24:22, 19:20, 21:16, 18:17) nugalėjo „Šiaulių“ (3-15) krepšininkus.

Nuo pirmųjų minučių favoritams į atlapus kibę šiauliečiai tik trečiojo kėlinio viduryje leido jiems įgyti dviženklį pranašumą 57:47, bet intriga taip neišgaravo.

Lemiamame ketvirtyje atsitiesę „Šiauliai“ prasidėjus prasidėjus paskutinei minutei sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 75:78.

Vis dėlto likus žaisti pusę minutės bene svarbiausią mačo metimą pataikė į rikiuotę sugrįžęs Ch. Krameris – po jo dvitaškio „Rytas“ pirmavo 80:75.

Šiauliečiai atsakyti rezultatyviu išpuoliu nesugebėjo, o sostinės ekipai pergalę užtikrino taiklūs Eimanto Bendžiaus baudų metimai.

Nugalėtojus į priekį vedė geriausias savo karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs Artiomas Parachovskis. Baltarusio sąskaitoje – 20 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balai.

Rokas Stipčevičius prie pergalės pridėjo 18 taškų. Ch. Krameris sugrįžimo rungtynėse per 22 minutes pelnė 10 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tiek pat taškų pelnė ir lemiamu metu du tritaškius pataikęs Deividas Sirvydis.

Vilniaus komanda pasinaudojo antrąją vietą užleidusio Klaipėdos „Neptūno“ dovana. Uostamiesčio ekipa šeštadienį namie netikėtai pralaimėjo Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 17, Ignas Vaitkus 15, Arminas Urbutis 10, Saah Nimley ir Antanas Udras po 7.

„Rytas“: Artiomas Parachovskis 20 (11 atk. kam.), Rokas Stipčevičius 18, Chrisas Krameris ir Deividas Sirvydis po 10.

Kone visas rungtynes atsilikusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (9/9) panaikino dviženklį deficitą ir „Betsafe–LKL“ išvykos rungtynėse 80:77 (15:18, 17:21, 17:17, 31:21) sugebėjo palaužti Klaipėdos „Neptūną“ (14/4).

Tomui Lekūnui, likus kiek daugiau nei 2 minutėms, pavyko išlyginti rezultatą (67:67) ir nors Tomas Delininkaitis tritaškiais bandė gelbėti „Neptūną“, svarbų tolimą metimą pataikė Yannickas Franke. T. Lekūnas pirmąsyk nuo mačo pradžios persvėrė rezultatą (74:73), o Y. Franke netrukus sumetė ir baudas, bet Emmanuelis Omogbo suteikė Lorenzo Williamsui progą išlyginti rezultatą trimis baudos metimais.

Šis pataikė du (75:76), o liko tik 7 sekundės. Po greitos pražangos E. Omogbo abu baudos metimus pataikė, Paulius Dambrauskas atsakė tuo pačiu, Jay’aus Threatto nervai taip pat iššūkį atlaikė, o Gytis Masiulis abukart metė pro šalį – 77:80.

„Pieno žvaigždėms“ pirmauti „Neptūnas“ leido tik pačioje rungtynių pradžioje: vėliau iniciatyvą klaipėdiečiai perėmė ir antrajame kėlinyje po atkarpos 14:2 jau buvo priekyje 32:20. Nors „Neptūnas“ ilgą laiką gana stabiliai pirmavo, prabėgus pusei ketvirto kėlinio svečiai ėmė mažinti 10 taškų deficitą – šį spurtą iniciavo Ž. Skučas su E. Omogbo – 62:65.

21 tašką pelnęs T. Delininkaitis sužaidė rezultatyviausią sezono mačą „Betsafe–LKL“.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 21 (5/9 trit.), Jerai Grantas 14, Paulius Dambrauskas 12 (5 atk. kam.), Osvaldas Olisevičius 9, Simas Galdikas 8.

„Pieno žvaigždės“: Yannickas Franke 16, Emmanuelis Omogbo ir Jay’us Threattas (7 rez. perd.) – po 14, Žygimantas Skučas 11 (6 atk. kam., 5 išpr. praž., 20 n.b.), Tomas Lekūnas 9.