„Rytas“ reguliarųjų sezoną Europoje užbaigė pergale

rytasvilnius.lt

Vilniaus „Rytas“ (5-5) iškovojo sunkią pergalę Europos taurės turnyre. Sostinės komanda įveikė pirmenybių debiutantę – Baro „Mornar“ (2-8) 71:67 (17:15, 14:22, 20:17, 20:13).

Pirmuosius susitikimo taškus pelnė vilniečių vidurio puolėjas Martynas Echodas. Netrukus pastarasis pridėjo dar vieną dvitaškį, D.J Seeley pasižymėjo iš toli ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui švieslentėje degė lygus rezultatas (7:7). Likus dvejoms minutėms iki kėlinio pabaigos Mindaugas Girdžiūnas galingai įkrovė iš viršaus. Netrukus savo potencialą parodė „Ryto“ jaunimas. Marek Blaževič įmetė iš po krepšio, Aistis Pilauskas buvo taiklus nuo baudų metimo linijos ir prasidėjus paskutinei pirmojo kėlinio minutei sostinės krepšininkai pirmavo (15:13). Po pirmųjų dešimt grynojo žaidimo minučių „Rytas“ buvo priekyje (17:15).

Antrąjį rungtynių kėlinį geriau pradėjo sostinės krepšininkai (23:20), tačiau netrukus Mihailo Pavicevičiaus auklėtiniai surengė kelis greitus išpuolius ir po Vukotos Pavičiaus dvitaškio įsiveržė į priekį (25:26). Kėlinio pabaigoje svečiai iš Baro dar šiek tiek padidino persvarą, likus minutei iki ilgosios pertraukos tritaškį smeigė Landingas Sane (30:35). Per paskutinę antrojo ketvirčio ataką pasižymėjo Dorde Drenovacas ir po dviejų kėlinių švieslentėje degė rezultatas 31:37. Pirmavo Baro „Mornar“.

Antrąją rungtynių pusę taikliu tolimu metimu pradėjo Dominique'as Sutton'as, o netrukus savo 17-ąjį tašką pelnė Echodas (36:39). Tačiau svečiai surengė spurtą (0:6), ir po Nemanja Vranješo dvitaškio šiek tiek atitolo (38:44). Kėlinio pabaigoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pademonstravo geležinę gynybą ir priartėjo prie varžovų. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Arnas Butkevičius pasižymėjo dvitaškiu ir po 30 minučių kovos vilniečiai atsiliko (51:54).

Ketvirtajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką. Tačiau jam įpusėjus sostinės krepšininkai perėmė iniciatyvą ir įsiveržė į priekį (60:58). Vėliau nei vienai, nei kitai komandai dvi minutes nepavyko pelnyti taškų. Taškų badą iki rungtynių pabaigos likus žaisti trims minutėms pasižymėjo D.J Seeley, netrukus Echodas įkrovė iš viršaus ir „Mornar“ strategas Mihailas Pavicevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (64:58). Likus minutei Antabia Walleris smeigė tritaškį ir svečiai priartėjo iki 64:61. Tačiau vilniečiai pergalės iš rankų nepaleido. Eimantas Bendžius įtvirtino pergalę baudų metimais ir vilniečiai grupės turnyrą metus užbaigė pergalingai, iškovodami penktąją pergalę Europos taurės pirmenybėse (71:67).

„Pirmoje rungtynių pusėje prastai gynėmės, tačiau po ilgosios pertraukos tai pagerinome, – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. – Nepataikėme daug laisvų metimų, nedžiugina pataikymo procentas. Tačiau Martyno Echodo žaidimas šiandien paliko gerą įspūdį.“

„Rytas“: M. Echodas 23 (7 atk. kam.), M. Girdžiūnas 14, E. Bendžius 10.

„Fiat“: N. Vranješ 13, U. Lukovič ir Dorde Drenovac 12.