Saldus revanšas: „Žalgiris“ triuškinančiu skirtumu nugalėjo „Rytą“

lkl.lt

Sostinėje itin gausaus savų sirgalių palaikymo sulaukęs Kauno „Žalgiris“ (21-3) šeimininkavo ant „Siemens“ arenos parketo ir pasiekė saldų revanšą už nesėkmę Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale.

Pasipriešinimo tik pirmajame kėlinyje sulaukę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 85:59 (18:17, 24:14, 21:10, 22:18) trečią kartą iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate įrodė pranašumą prieš Vilniaus „Rytą“ (17-6).

Nugalėtojus, kuriuos palaikė apie 400 iš Kauno organizuotai atvykusių sirgalių, į priekį vedė 21 tašką pelnęs Thomasas Walkupas ir 16 taškų pridėjęs Marius Grigonis. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Artiomas Parachovskis, įmetęs 17 taškų.

Šalies čempionai ir pirmenybių lyderiai į priekį pradėjo bėgti antrojo kėlinio antroje pusėje, netrukus po to, kai techninę pražangą gavo Š. Jasikevičius. Tuomet laimėję atkarpą 17:4 svečiai pavertė dviejų taškų deficitą dviženkliu pranašumu 42:31.

Po pertraukos „Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę pavarą. Po įspūdingos atkarpos 21:6 jie nutolo net 63:37 ir praktiškai nepaliko šeimininkams vilčių. Paskutinysis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu kauniečiai tik dar labiau padidino savo persvarą.

Kovą dėl atšokusių kamuolių 30:22 laimėjęs ir gerokai taikliau iš toli atakavęs „Žalgiris“ nuskambėjus finalinei sirenai šventė triuškinančią pergalę.

„Rytui“ šį sezoną dėl plyšusių kelio raiščių nebepadeda Chrisas Krameris, o „Žalgirio“ komanda Vilniuje vertėsi be traumuotų Pauliaus Jankūno, Nate'o Wolterso, Antano Kavaliausko ir Lauryno Biručio.

„Rytas“: Arciomas Parachouskis 17 (8/12 dvit., 7 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 9 (2/3 trit.), Rokas Stipcevičius 7, Deividas Sirvydis 6.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 21 (4/7 dvit., 3/5 trit., 4/4 baudos), Marius Grigonis 16 (4/4 dvit., 5/6 baudos), Brandonas Daviesas 15 (6/7 dvit.), Leo Westermannas 14 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 6.