Antroje mačo pusėje problemų prisidaręs „Žalgiris“ pergalės prieš „Valencia“ iš rankų neišleido (VIDEO)

Ketvirtadienio vakare Kauno „Žalgirio“ komanda sėkmingai atsitiesė po antradienį patirto pralaimėjimo.

19-ojo Eurolygos turo rungtynėse kauniečiai namuose greitai susikrovę įtikinamą persvarą prieš „Valencia“, tačiau leido varžovams sugrįžti į rungtynes ir tik pačioje mačo pabaigoje 86:82 palaužė ispanų pasipriešinimą.

Tai buvo jau 12-oji „Žalgirio“ pergalė šiame Eurolygos sezone.

Fatastiškai kauniečių komandos atakoms vadovavo Kevinas Pangosas, kuris ne tik pelnė 11 taškų, tačiau ir atliko net 15 rezultatyvių perdavimų.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Mačas prasidėjo Pauliaus Jankūno tritaškiu, vėliau sėkmingai prasiveržimais varžovus baudė 6 taškus surinkęs Axelis Toupane'as, dvitaškį pridėjo Brandonas Daviesas, o varžovams į tai nepavyko atsakyti nė viena tikslia ataka. Jau po trijų žaidimo minučių „Žalgiris“ įgijo solidžią persvarą (11:0).

Varžovai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus keturioms minutėms (13:2), tačiau išlaikyti dviženklės persvaros iki kėlinio pabaigos kauniečiams nepavyko – po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo septyniais taškais (26:19).

Žalgiris“: B. Davies ir A. Toupane po 6, P. Jankūnas 5.

Valencia“: E. Green 5, W. Thomas ir T. Pleiss po 4.

II kėlinys:

Antrojo kėlinio pradžioje tris kartus iš toli pasižymėjo Artūras Milaknis, po kurio metimų žalgiriečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (37:24). Kiek vėliau po P. Jankūno ir A. Toupane'o metimų komandas jau skyrė 17 taškų (41:24).

Nors per likusią kėlinio dalį šio pranašumo kauniečiams padidinti jau nepavyko, po dviejų kėlinių komandas skyrė 16 taškų (47:31).

Per pirmus du kėlinius dešimt minuči aikštėje praleidęs Kevinas Pangosas nepelnė nė vieno taško, tačiau jo sąskaitoje jau dabar – 10 rezultatyvių perdavimų.

Žalgiris“: A. Toupane 10, P. Jankūnas ir A. Milaknis po 9.

Valencia“: T. Pleiss 7, E. Green 5, W. Thomas ir S. Van Rossom po 5.

III kėlinys:

Pirmoje trečiojo kėlinio pusėje žalgiriečiai užtikrintai laikė saugų pranašumą (56:40), tačiau kėlinio pabaigoje kauniečių žaidimas visiškai subirėjo. Tokiu šeimininkų žaidimu puikiai pasinaudojo „Valencia“, kuri vedama Ericko Greeno sugebėjo sumažinti pranašumą iki vos šešių taškų (63:57).

Žalgiris“: A. Toupane 18, P. Jankūnas ir A. Milaknis po 9.

Valencia“: E. Green 14, W. Thomas 13, T. Pleiss 11

IV kėlinys:

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios svečiai ir toliau mažino persvarą: po E. Greeno tritaškio ir F. San Emeterio penkių taškų iš eilės komandas jau skyrė vos trys taškai (68:65). Puolime strigę kauniečiai ir toliau sunkė rado kėlių link varžovų krepšio, o įsismaginęs „Valencia“ aukštaūgis Tiboras Pleissas kėlinio viduryje persvėrė rezultatą savo komandos naudai (70:71).

Komandai sunkiu metu „Žalgirio“ gretose iniciatyvos ėmėsi K. Pangosas ir P. Jankūnas, kurių dvitaškiai sugrąžino šeimininkams minimalią persvarą. Likus žaisti dvi minutes svarbų tritaškį pataikė A. Milaknis, po kurio pranašumas išaugo iki šešių taškų, tačiau atsikvėpti žalgiriečiams neleido jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakęs T. Pleissas (79:76).

Kiek vėliau du sėkmingus epizodus puolime sužaidė Edgaras Ulanovas – iš pradžių jis puikiai baudos aikštelėje surado laisvą Antaną Kavaliauską, o vėliau pats dvitaškiu padidino persvarą iki septynių taškų (83:76). Deje, bet šios persvaros ilgai išlaikyti nepavyko – tritaškį pataikė Willas Thomasas, A. Kavaliauskas prasižengė poliem, o netrukus tas pats W. Thomasas dar vienu tritaškiu beveik panaikino savo ekipos deficitą (83:82).

Jau netrukus tas pats W. Thomasas galėjo tapti savo komandos herojumi, kai po nesėkmingos šeimininkų atakos dar kartą laisvas atakavo iš toli, tačiau Kauno „Žalgirio“ gerbėjų laimei – šį kartą jo tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Kauniečiams atsikovojus kamuolį varžovams teko griebtis pražangų taktikos ir K. Pangosas pataikė tik pirmąjį metimą, tačiau kamuolį atsikovojo Aaronas White'as, kuris jį atidavė E. Ulanovui, o šis dviem tiksliais baudų metimais užtikrino savo komandos dvyliktą pergalę šiame Eurolygos sezone.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Žalgiris“: A. Toupane 18, A. Milaknis 12, P. Jankūnas, K. Pangos (15 rezultatyvių perdavimų) ir A. White po 11, E. Ulanovas 10.

Valencia“: T. Pleiss 20, W. Thomas 19, E. Green 17.