Slovėnija pasitiko savo didvyrius

Slovėnų vasara buvo puiki

Skirtingai nei Lietuvai, Tokijo vasaros olimpinės žaidynės labai sėkmingai susiklostė vos 2,1 mln. gyventojų turinčiai Slovėnijai. Ši maža Balkanų valstybė tekančios saulės šalyje nuskynė net tris aukso medalius (olimpiniais čempionais tapo irkluotojas Benjaminas Savšekas, dviratininkas Primožas Rogličius bei sportinio laipiojimo atstovė Janja Garbret), taipogi po vieną sidabro bei bronzos apdovanojimą.

Vis dėlto, kone didžiausio atgarsio tėvynėje sulaukė pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje į olimpiadą prasibrovusi vyrų krepšinio rinktinė. Nors iki pusfinalio be nesėkmių žygiavusius slovėnus iš pradžių dramatiškoje kovoje palaužė Prancūzija (89:90), o vėliau mūšyje dėl bronzos – ir Australija (93:107), savo šalies krepšininkais slovėnų liaudis tikrai nenusivylė.

Priešingai, jų sekmadienio pavakarę Liublianos oro uosto prieigose laukė šėlstanti ir patriotiškus šūksnius skanduojanti minia. Patys krepšininkai nesitikėjo tokio sutikimo ir buvo akivaizdžiai sutrikę, tačiau po kurio laiko įsidrąsino ir ėmė siausti kartu su minia, dalindami parašus bei fotografuodamiesi asmenukėse.

Po pralaimėto mačo dėl bronzos Slovėnijos krepšininkai teigė, kad čia tik jų kelio pradžia ir kad savo krepšinio galią jie dar pademonstruos. Toks tautiečių sutikimas turėtų tik pridėti papildomos motyvacijos ateities kovoms.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts