Snaiperis J. Valančiūnas: kur lietuvis rikiuojasi NBA lygoje?

Toronto „Raptors“ ekipos aukštaūgis Jonas Valančiūnas nustebino ne vieną krepšinio aistruolį savo tolimais metimais.

Šį sezoną lietuvis pataikė jau 20 tritaškių iš 42 (47,6%), nors iki šiol per penkis metus praleistus už Atlanto buvo pataikęs vieną iš 4 bandymų.

O pažvelgus į detalią NBA statistiką ir pasirinkus intervalą nuo sausio pirmosios iki šiandienos, J. Valančiūnas pataikė net 15 tritaškių iš 28 (53,6 %). Pagal tokį pataikymą lietuvis yra 12-as visoje lygoje.

Tačiau atmetus žaidėjus, kurie neišmetė bent 10 tritaškių, JV pakiltų net į trečią vietą. Už jį geriau 2018-aisiais atakuoja tik T.J. McConnellas (10/14, 71,4%) ir Tomas Satoransky (17/31, 54,8 %).

Paėmus statistiką nuo sezono pradžios, J. Valančiūnas nukrinta i 20-ą vietą, tačiau viršūnėje yra ne vienas krepšininkas, kuris yra metęs tik kartą ar du.

Jeigu būtų skaičiuojamas pataikymas tik tų krepšininkų, kurie įmetė bent 10 tritaškių, vidurio puolėjas iš Lietuvos ir čia rikiuotųsi trečias. Čia ir vėl pirmauja T.J. McConnelas (23/45, 51,1%), antras žengia Omri Casspi (10/20, 50%). Tiesa, tarp oficialių snaiperių lietuvis nėra įtraukiamas, kadangi yra išmetęs per mažai metimų.

Žvelgiant tik į „Raptors“ komandą, čia uteniškį lenkia tik Malcolmas Milleris, kuris yra išmetęs tik 4 tritaškius bei Jakoas Poeltlas išmetęs tik 2 tritaškius. Tačiau aukštaūgis kur kas geriau atakuoja negu Fredas VanVleetas (41,7%), Kyle‘as Lowry (38,9%), C.J. Milesas (38,9%) ar DeMaras DeRozanas (32,7%). Tiesa, visi jie yra išmetė bent po pusantro šimto tritaškių, kai JV tik 42.

Vis dėlto tai nepanaikina fakto, kad J. Valančiūnas tampa patikimu aukštaūgiu, su kuriuo drąsiai galima žaisti „pick and pop“ (aut. derinys, kai aukštaūgis stato užtvarą, tačiau po jos nekerta į baudos aikštelę, o atsitraukia prie tritaškio).

Pažiūrėjus vien tik į vidurio puolėjus J. Valančiūnas yra šeštas pagal pataikytus tritaškius, tačiau tik vienas iš aukščiau esančių žaidėjų yra metęs daugiau negu 10 kartų. Tada pagal tokią statistiką turėtų pirmauti Meyersas Leonardas (9/17, 52,9%), o antras turėtų žengti J. Valančiūnas.

Įdomu tai, kad pažvelgus į 2011-ųjų NBA naujokų biržą, kurioje ir buvo pašauktas J. Valančiūnas, ir pasikliaunant tik šio sezono statistika, lietuvis lenkia ir tokius metikus kaip Klay Thompsonas (45,5%), Chandleris Parsonsas (41,7%) ar Kyrie Irvingas (39,7%).

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts