D. Adomaitis paskelbė 14 žaidėjų pakviestų atstovauti rinktinei per ateinantį atrankos langą (VIDEO)

musukrepsinis.lt

Ketvirtadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis Vilniuje pristatė rinktinės kandidatų sąrašą, kurie yra kviečiami į treniruočių stovyklą Palangoje ir ruošis Pasaulio taurės atrankos rungtynėms su Vengrijos ir Kosovo rinktinėmis. Kaip ir lapkričio „lango“ metu stovykloje dalyvaus 14 krepšininkų.

Dėl patirtų traumų šį kartą rinktinei negalės padėti Gediminas Orelikas, Arnas Butkevičius bei Deividas Gailius. Juos pakeis Marius Grigonis, Edgaras Želionis ir Martynas Echodas.

Dar viena rokiruotė bus ir gynėjų grandyje. Šį kartą vienas iš rinktinės atakų organizatorių bus Žygimantas Janavičius, kuris pakeis pirmajame „lange“ rungtyniavusį Šarūną Vasiliauską.

Treneri trumpai apie paskelbtą kandidatų sąrašą.

Sąrašas šiek tiek pasikeitęs, žvelgiame į priekį, taip pat bandome prisitaikyti prie varžovų.

Treneri kokia situacija su Donatu Motiejūnu? Ar turime šansų jį išvysti rinktinėje?

Visiems kandidatams ir jų klubams buvo išsiųsti kvietimai. Iš Donato klubo nebuvo gauta jokio atsakymo. Turime kandidatų sąrašą, remkimės žaidėjais kuriuos turime. Tas pats Edgaras Želionis puikiai atrodo šiuo metu. Man kaip treneriui labai svarbu, kad žaidėjai norėtų atvažiuoti atstovauti rinktinę ir man nereiktų jų įkalbinėti.

Rinktinės kandidatų sąraše trys jauni žaidėjai Martynas Echodas, Arnas Kulboka ir Laurynas Birutis, kokie vaidmenys jiems numatyti šioje rinktinėje?

Martynas Echodas, Arnas Kulboka, Laurynas Birutis turėtų gauti savo šansus, viskas priklausys nuo jų, kaip jie atrodys treniruotėse. Niekas minučių už dyką nedalina. Tas pats Martynas Echodas, jūs patys matote kaip jis atrodo klube.

Į rinktinės kandidatų sąrašą vėl įtrauktas Kšyštofas Lavrinovičius.

Žinote, yra jaunų žaidėjų, yra žaidėjų kurie nebuvę rinktinėje, tokį žaidėją kaip Kšyštofas turėti yra labai gerai, jis suklijuoja komandą, jis žino kada pasakyti žodį jauniems žaidėjams ir padėti jiems. Ketvirta pozicija nėra labai stipri mūsų komandoje, tad juo šiek tiek norime prisidengti. Kšyštofu visada galime pasitikėti.

Treneri, buvote Amerikoje, lankėtės tiek Toronte, tiek Indianoje. Kokios žinios iš klubų, dėl žaidėjų ir jų atstovavimo rinktinei kituose languose?

Labai pozityvios žinios iš klubų. Nei vienas klubas nedarys jokių kliūčių atstovauti rinktinei. Klubai tuo taip pat džiaugiasi, kad jų žaidėjai gali atstovauti savo nacionalinėms rinktinėms.

Kandidatai į treniruočių stovyklą rinksis vasario 19 dieną Palangoje. Lietuviai abejas šio „lango“ rungtynes žais Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje. Vasario 23 dieną laukia akistata su Vengrijos rinktine, o vasario 26 dieną su Kosovo nacionaline komanda. Bilietus į šias rungtynes galite įsigyti www.krepsiniobilietai.lt

C grupėje lietuviai atrankos etapą pradėjo pergalingai, kai lapkričio mėnesį Kosove įveikė vietos rinktinę – 99:61 ir namuose nugalėjo Lenkijos ekipą – 75:55. Į kitą čempionato etapą pateks po tris geriausias grupes komandas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas Pasaulio taurės atrankos rungtynėms su Vengrijos ir Kosovo rinktinėmis

Vardas Pavardė (Klubas)

Adas Juškevičius (Stambulo „Galatasaray Odeabank Istanbul“)
Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“)
Žygimantas Janavičius (Braunšveigo „Loewen“)
Marius Grigonis (Berlyno „Alba“)
Renaldas Seibutis (Klaipėdos „Neptūnas“)
Rokas Giedraitis (Vilniaus „Lietuvos rytas“)
Arnoldas Kulboka (Kapo d‘Orlando „Orlandina Basket“)
Edgaras Želionis (Klaipėdos „Neptūnas“)
Eimantas Bendžius (Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“)
Kšištofas Lavrinovičius (Panevėžio „Lietkabelis“)
Evaldas Kairys (Biujukčekmedžės „Demir Insaat“)
Martynas Echodas (Vilniaus „Lietuvos rytas“)
Vaidas Čepukaitis (Panevėžio „Lietkabelis“)
Laurynas Birutis („Šiauliai“)

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts