Trečiajame kėlinyje raktą į pergalę radusi „Barca“ dėjo svarbų žingsnį link „ACB“ čempionų titulo

"Barca" per žingsnį nuo ACB čempionų titulo

Sekmadienį vakare įvyko pirmosios „ACB“ lygos finalo serijos rungtynės, kuriose po permainingos kovos rezultatu 75:89 (15:20, 18:16, 29:16, 27:23) triumfavo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“.

Pirmąjį rungtynių kėlinį Madrido „Real“ ekipa pradėjo ambicingu spurtu 9:0, tačiau greita Šarūno Jasikevičiaus reakcija į aikštėje matomus įvykius neleido varžovams nokautuoti „Barcos“ jau pirmajame kėlinyje. Po minutės pertraukėlės katalonai į aikštę grįžo labiau susikaupę, demonstravo geresnę gynybą ir sužaidę atkarpą 8:2 grįžo į rungtynes. Toliau sekė pasikeitimai taikliomis atakomis ir nors kelis kartus „Real“ komanda turėjo galimybės susikurti solidu pranašumą – Š.Jasikeviačiaus kariauna to neleido ir pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 20:15 baltųjų naudai.

Tolimesnė rungtynių eiga buvo daugiau nei įdomi. Antrąjį rungtynių kėlinį ir vėl geriau pradėjo karališkasis Madrido „Real“ klubas, o vienu metu pastarieji pirmavo net 9 taškų skirtumu, tačiau šioje vietoje katalonai parodė kodėl jie yra verti Eurolygos finalo. „Barcelonas“ žvaigždynas su C.Higginsu priešakyje sugebėjo sužaisti įspūdingą atkarpą 4:13 ir rezultatas tapo lygus. Tiesa tai „Real“ krepšininkų neišmušė iš vėžių ir į ilgąją pertrauką pastarieji išėjo ilsėtis vis dar pirmaudami minimaliu rezultatu 36:33.

Po ilgosios pertraukos vaizdas pasikeitė kardinaliai. Nors jį ir vėl sėkmingiau pradėjo „Real“ krepšininkai, tačiau Šaro auklėtiniai parodė tikrąjį charakterį, demonstravo puolimą, kuris buvo beveik be klaidų ir trečiąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 29:16. Po šio spurto lietuvio treniruojama ekipa visiškai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir grubių klaidų nebedarė.

Puiki ketvirtojo kėlinio pradžia Eurolygos finalininkams leido įtvirtinti pranašumą ir pirmąją titanų akistatą Eurolygos finalininkai laimėjo užtikrintu rezultatu 75:89 bei serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

„Real“: Walteris Tavaresas 16 (11 atk. kam.), Fabienas Causeur 12, Rudy Fernandezas 10 (2/6 trit.).

„Barcelona“: Cory Higginsas 26, Brandonas Daviesas 13, Nickas Calathes 12 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Kyle'as Kuričius 10.