Tris kėlinius pirmavusi Utenos „Juventus“ nepateko į FIBA čempionų lygą

"Juventus" nepateko į FIBA čempionų lygą

Penktadienio vakarą Utenos „Juventus“ komanda sužaidė lemiamas FIBA čempionų lygos rungtynes. Lietuvių klubas Estijoje susitiko su Talevo „Kalev“ ekipa ir tik po dramatiškos kovos – rezultatu 86:81 pripažino arenos šeimininkų pranašumą.

Užtikrinčiau rungtynes pradėjo uteniškiai, kurie puikiai žaidė tiek gynyboje, tiek puolime ir išsiveržė į priekį 12:4. Tiesa, estai atsakė 7 taškais be atsako ir įpusėjus kėliniui komandas skyrė tik vienas taškas. Antroje kėlinio pusėje „Juventus“ vėl pagerino savo gynybą ir į antrą ketvirtį žengė pirmaudami – 21:15.

Antrajame kėlinyje vaizdas šiek tiek pasikeitė. „Juventus“ strigo puolime, o sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes „Kalev“ krepšininkai išsiveržė į priekį 29:31. Tiesa, antrojoje kėlinio dalyje Ž.Urbono auklėtiniai vėl susikaupė gynyboje ir susigrąžino persvarą, o į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 44:39.

Тrečiajame kėlinyje Utenos klubas nesugebėjo atitrūkti nuo varžovų, o 7-ąją kėlinio minutę Talevo klubas rezultatą išlygino – 52:52. Visgi kėlinį kiek geriau užbaigė uteniškiai ir į lemiamą ketvirtį nuėjo su 2 taškų pranašumu – 57:55.

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo tikras nervų karas. Komandos rungtyniavo taškas į tašką, o rezultatui esant lygiam 61:61 nesportinę pražangą užsidirbo Gintautas Matulis. Po kilusios įtampos su nervais geriau susitvarkė šeimininkai. Estai likus žaisti dvi su puse minutės įgijo septynių taškų pranašumą – 77:70. Kėlinio pabaigoje Žydrūno Urbono kariauna beveik panaikino varžovų pranašumą ir likus žaisti 47 sek. lietuviai atsilikinėjo vos 1 tašku – 81:82. Tačiau „Juventus“ krepšininkams per likusį laiką nebepavyko ir pataikyti ir varžovai šventė pergalę – 81:86.