Tritaškiais prapliupęs J.Valančiūnas padėjo „Pelicans“ nutraukti nesėkmių seriją

"Pelicans" su J.Valančiūnu priešakyje nutraukė varginančią nesėkmių seriją

Po siaubingos devynių iš eilės pralaimėtų rungtynių serijos galiausiai Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa rezultatu 112:101 (35:22, 27:22, 21:28, 29:29) įveikė Memfio „Grizzlies“ komandą ir nutraukė nesėkmių ruožą.

„Pelicans“ su Jonu Valančiūnu priešakyje jau nuo pirmųjų varžybų minučių buvo nusiteikia agresyviai. Per pirmąsias dvylika minučių lietuvio atstovaujama komanda sugebėjo laimėti galingą atkarpą 24-9 ir tai aikštės šeimininkams leido susikrauti net 18 taškų pranašumą – 35:17. Antrajame kėlinyje svečių situacija dar labiau prastėjo, o skirtumas išaugo net iki 22 taškų.

Po didžiosios pertraukos Memfio krepšininkai bandė sugrįžti į rungtynes ir buvo priartėja (81:72), tačiau šeimininkai laiku sustygavo savo gynybą, pristabdė svečių šturmą ir vėl šovė į priekį – 99:81. Po dar vienos sėkmingos atkarpos „Pelicans“ ekipa nebesižvalgė atgal ir rungtynių pabaigoje rezultatu 112:101 šventė ilgai laukta pergalę.

Pergalingose Naujojo Orleano ekipos rungtynėse dar vieną puiku pasirodymą surengė Jonas Valančiūnas. Uteniškis iš viso aikštelėje praleido 34 minutes, pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 varžovų perdavimą, blokavo 2 metimus, padarė 3 klaidas ir surinko 5 asmenines pražangas.

Vertėtų paminėti, kad 3 taiklūs tritaškiai iš tiek pat galimų yra geriausias vidurio puolėjo iš Lietuvos karjeros pasiekimas. Tiesa, šį kartą jis buvo sąlyginai pakartotas. Ankščiau J.Valančiūnas 2019 metais, akistatoje su Bruklino komanda buvo smeigęs 3 taiklius tritaškius iš 5 galimų.

„Pelicans“: Nickeilas Alexanderis-Walkeris 21 (5/8 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), Brandonas Ingramas 19, Herbertas Jonesas 17 (3/4 trit.), Jonas Valančiūnas (3/3 trit., 9 atk. kam.) ir Devonte‘ Grahamas po 15, Trey Murphy III 8.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 23 (6/14 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.), Ja Morantas 22 (9 atk. kam., 10 rez. perd.), Stevenas Adamsas 15 (9 atk. kam.), Desmonde‘as Bane‘as 14, Kyle‘as Andersonas 13.