Valančiūno dvigubas dublis padėjo „Grizzlies“ palaužti geriausią sezono komandą

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) atkrintamųjų etapą pradėjo Memfio „Grizzlies“ su Jonu Valančiūnu priešakį. Tayloro Jenkinso auklėtiniai išvykos rungtynėse, kiek netikėtai 112:109 (17:24, 32:19, 34:31, 29:35) palaužė geriausią šio sezono komandą Jutos „Jazz“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Jonas Valančiūnas ant parketo praleido ilgiausiai iš visų krepšininkų. Lietuvis per kiek daugiau nei 39 žaidimo minutes pelnė 15 taškų (7/14 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus pažeidė taisykles.

Nuo pirmųjų  žaidimo minučių vyko atkakli kova dėl kiekvieno taško. „Jazz“ pirmojo kėlinio pabaigoje surengė spurtą 10-0 ir susikrovė neženklų pranašumą, kurį išlaikė praktiškai iki pat ilgosios pertraukos.

Trečiajame kėlinyje „Grizzlies“ perėmė rungtynių kontrolę ir susikrovė dviženklį pranašumą. Lemiamo ketvirčio pradžioje svečių pranašumas išaugo iki 18 taškų. Vis tik, iš karto po to, sekė „Jazz“ krepšininkų spurtas, o atsilikimas ištirpo vos iki 1 taško. Likus rungtyniauti 4 sekundėms Dillonas Brooksas pataikė dvitaškį metimą, o pranašumui išaugus iki 3 taškų „Grizzlies“ šventė pergalę.

Rezultatyviausiai rungtynėse pasirodė Dillonas Brooksas, kuris per 36 žaidimo minutes pelnė 31 tašką (2/5 trit., 11/21 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Kanadietis iki ketvirtojo kėlinio pradžios buvo pelnęs 29 taškus, o vienintelis ketvirtajame ketvirtyje pataikytas metimas – atnešė pergalę „Grizzlies“ ekipai.

Jazz“: Bojanas Bogdanovičius 29, Mike'as Conley 22, Jordanas Clarksonas 14, Derrickas Favorsas 12, Joe Inglesas ir Rudy Gobertas Clarksonas po 11.

Grizzlies“: Dillonas Brooksas 31, Ja Morantas 26, Jonas Valančiūnas 15, Kyle'as Andersonas 14.