„Žalgiris“ dar kartą sutriuškino „Rytą“ ir priartėjo prie LKL aukso

lkl.lt

Įspūdingą benefisą pirmajame kėlinyje surengęs Edgaras Ulanovas pateikė rimtą paraišką finalo serijos MVP apdovanojimui, o jo vedamas Kauno „Žalgiris“ priartėjo prie devintojo iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionų titulo.

Viso mačo metu dominavę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose pervažiavo Vilniaus „Ryto“ krepšininkus 85:67 (30:18, 16:15, 21:18, 18:16) bei finalo serijoje iki trijų pergalių atitrūko 2-0.

Nugalėtojus į priekį vedęs E. Ulanovas surinko 16 taškų, 6 atkovotus kamuolius ir 16 naudingumo balų. Galingai startavęs puolėjas visus savo taškus pelnė vien per pirmąjį susitikimo kėlinį.

Po 13 taškų prie pergalės pridėjo Brandonas Daviesas ir Marius Grigonis. Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė po 14 taškų įmetę Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

Trečiasis ir galimai paskutinis serijos susitikimas bus žaidžiamas šeštadienį Kaune.

Kauniečiai jau pirmosiomis minutėmis spurtavo 14:0 bei įgijo dviženklį pranašumą 16:4. Spurtą nutraukė pirmasis šio sezono taiklus Arno Butkevičiaus tritaškis į „Žalgirio“ krepšį (po penkiolikos netaiklių), tačiau siautėjęs E. Ulanovas netrukus leido pirmauti svečiams jau 30:15.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai nemažino apsukų ir dar labiau padidino pranašumą (46:29). „Rytas“ tuomet spurtavo 7:0 ir kiek priartėjo (36:46), bet B. Davieso vedamas „Žalgiris“ vėl įjungė aukštesnę pavarą ir trečiojo ketvirčio viduryje buvo toli priekyje – 60:42.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tritaškį smeigęs Leo Westermannas padidino žalgiriečių pranašumą iki rekordinio (70:51) ir beveik nebepaliko šeimininkams vilčių išsigelbėti. Per likusį laiką vilniečiai intrigos nesugrąžino ir leido „Žalgiriui“ švęsti įtikinamą pergalę.

Paskutines dvi minutes „Ryto“ gretose žaidė vien jaunimas – Margiris Normantas, Aistis Pilauskas, Deividas Sirvydis, Einaras Tubutis ir Martynas Echodas, o „Žalgirio“ garbę gynė Erikas Venskus.

Kauno ekipa vertėsi be Pauliaus Jankūno, o Vilniaus – be D.J. Seeley. Abu šie krepšininkai gydosi traumas.

„Rytas“: Arnas Butkevičius (6 atk. kam., 4 kld.) ir Mindaugas Girdžiūnas – po 14, Martynas Echodas 11.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (6 atk. kam.), Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas – po 13, Aaronas White'as 12.