„Žalgiris“ sutrypė „Rytą“ ir eilinį kartą triumfavo LKL pirmenybėse

lkl.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai devintą kartą iš eilės iškovojo Lietuvos čempionų titulą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai šeštadienį namie 92:54 (20:9, 23:11, 33:16, 16:18) pranoko Vilniaus „Rytą“ ir finalo seriją laimėjo 3-0.

„Žalgiris“ LKL čempionu tapo 21-ą kartą per 26-erių metų lygos gyvavimo istoriją.

Edgaras Ulanovas vėl buvo naudingiausias – puolėjas pelnė 15 taškų (5/7 dvitaškių) ir surinko 24 naudingumo balus, o jam būnant aikštėje „Žalgiris“ pelnė net 37 taškais daugiau nei varžovai.

Brandonas Daviesas ir Aaronas White‘as pridėjo po 13 taškų. Abu amerikiečiai ant suolelio atsisėdo nesibaigus trečiajam kėliniui, o žiūrovai išlydėjo juos ovacijomis atsistoję. Šią vasarą abu krepšininkai paliks „Žalgirį“.

„Rytui“ daugiausia taškų pelnė Martynas Echodas – 17, Arciomas Parachouskis surinko 14, Derekas Needhamas – 10.

„Žalgirio“ pranašumas finalo serijoje nekėlė abejonių. Kaip per pirmus du susitikimus, taip ir trečiajame kauniečiai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą.

Šį kartą Edgaras Ulanovas pataikė tritaškį, Deonas Thompsonas pelnė 4 taškus ir blokavo varžovo metimą, o atkarpą „Žalgiris“ laimėjo 12:1 ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje 20:7.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą, o po Thomaso Walkupo tritaškio persvara pasiekė 18 taškų (29:11, 14-ąją min.).

Po dviejų kėlinių komandas skyrė 23 taškai, o antra susitikimo pusė tebuvo formalumas.

LKL finaluose „Žalgiris“ ir „Rytas“ susitiko jau 18-tą kartą, „Žalgiris“ savo pranašumą įrodė 13-tą sykį.

Šį kartą finalo serijoje intrigos nebuvo – visus tris susitikimus „Žalgiris“ laimėjo dviženkle persvara.

Trečiose serijos rungtynėse Kaune „Rytas“ pirmavo tik sykį – 2:0. Tai buvo tik trečias kartas serijoje, kai „Rytas“ buvo priekyje. Visus tris sykius „Ryto“ pranašumas siekė tik 2 taškus.