„Žalgiris“ žengė užtikrintą žingsnį link dar vieno LKL trofėjaus

Lietuvos krepšinio lygoje prasidėjo finalo serija. Nesunkią pergalę savo namų arenoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie 90:75 (23:23, 28:12, 20:24, 19:16) nugalėjo Vilniaus „Ryto“ žaidėjus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Abi ekipos nuo rungtynių pradžios tryško energija ir kovėsi taškas į tašką. Vis tik, lemiamas rungtynių lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kai kauniečiai surengė galingą spurtą bei susikrovė dviženklį pranašumą. Po ilgosios pertraukos svečiams nepavyko ištirpdyti „Žalgirio“ turimo pranašumo, o kauniečiai šventė įtikinamą pergalę.

Rezultatyviausiai rungtynėse pasirodė Ivanas Buva, kuris per 29 minutes pelnė 22 taškus (1/3 trit., 9/11 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Joffrey Lauvergne’as, kuris per 28 ant parketo praleistas minutes pelnė 18 taškų (9/10 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir kartą atliko rezultatyvų perdavimą.

Sekančios finalo serijos rungtynės vyks birželio 5 dieną, Vilniuje.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne’as 18, Lukas Lekavičius 12, Martinas Gebenas ir Augustine’as Rubitas po 10.

„Rytas“: Ivanas Buva 22, Andrew Goudelockas 17, Arnas Butkevičius 12, Martynas Echodas 11.