Lažybų skandalo tęsinys: sulaikyti keturi Prancūzijos tenisininkai

Byla susijusi su sutartais teniso mačais ir papirktais žaidėjais dar nesibaigia. Tarptautinė teisėsaugos organizacija Europolas išsiaiškino daugiau detalių susijusių su prieš kelias savaites Ispanijoje sulaikyta Armėnijos grupuote – paaiškėjo, jog kita nusikaltėlių gauja veikusi Belgijoje taip pat turėjo ryšių su armėnais.

Pinigų plovimo ir organizuoto nusikalstamumo skyriaus Europole vadovas Pedro Felicio praneša, jog šiuo metu ryšiai tarp dviejų nusikaltėlių grupuočių dar nežinomi, tačiau patikina, kad jos tikrai bendradarbiavo papirkinėdamos tenisininkus ir taip savo naudai pakeisdamos mačų rezultatus. Be to, į nešvarią veiklą buvo įtraukti ir kitų sporto šakų sportininkai – tinklinio bei krepšinio.

Būtent dėl belgų grupuotės keturi tenisininkai prancūzai šiuo metu yra areštinėje Paryžiuje. Keli jų sulaikyti prieš pat dalyvavimą žemo rango turnyre Bresuire. Juos apklausus paaiškėjo, jog jie dirbo gaujos galvai Grigorui Sargsyanui. 28-erių vyras tarp papirktųjų buvo žinomas kaip Maestro ir sudarė sandorius su daugiau nei 100 sportininkų. Tarp sulaikytų tenisininkų atsidūrė 21-erių Jules Okala, 25-erių Mick Lescure, 31-erių Yannick Thivant ir 28-erių Jerome Inzerillo. Pastarasis turėjo aukščiausią reitingą iš visų – 2012-aisiais pasiekė 354 vietą. Nei vienas iš jų nežaidė prestižiniuose turnyruose.

Pareigūnai pripažįsta, jog G. Sargsyano veikla buvo labai sunkiai susekama, kadangi statomos sumos buvo nedidelės. Grupuotė samdydavo nieko bendro su ja neturinčius žmones – „mulus“. Pinigų statymai vykdavo jų vardu, tad policija niekaip neprisikasdavo prie viso nusikaltėlių tinklo. Be to, grupuotė dirbo tik su žemo rango tenisininkais, kurie mažiau žinomi pasaulyje.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts