Nadalis ir Barty sensacingai eliminuoti iš „Austalian Open“ turnyro

Trečiadienį „Australian Open“ turnyre sužaisti paskutinieji ketvirtfinalio mačai. Sensacingą pralaimėjimą patyrė vienas iš turnyro favoritų laikytas Rafaelis Nadalis (ATP-2), kuris po penkių setų kovos 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5 turėjo pripažinti charakterį pademonstravusio Stefano Tsitsipaso (ATP-6) pranašumą.

Nadalis mačą pradėjo puikiai. Pirmajame sete lemiamu geimu tapo aštuntasis, kai graikui nepavyko laimėti savo padavimų serijos. Antrajame sete Tsitsipas suklydo jau per pirmąją savo padavimų seriją, o penktajame geime Nadalis dar kartą privertė varžovą suklysti ir nesunkiai laimėjo antrąjį setą.

Persilaužimas įvyko trečiajame sete, kai graikui pagaliau pavyko stabiliai išlaikyti žaidimą ir neklysti per savo padavimų serijas. Trečiojo seto pratęsimo metu klaidos neišvengė Rafaelis nadalis, o tuo pasinaudodamas graikas išlaikė intriga mače.

Įsibėgėjęs Stefanosas Tsitsipasas ketvirtojo seto devintajame geime privertė suklysti varžovą ir išlygino rezultatą, o lemiama kova persirutuliavo į penktąjį setą, kur vyko atkakli kova iki pat 11-ojo geimo, kai Nadalis kiek netikėtai suklydo ir pralošė savo padavimo seriją. Ispanui du kartus pavyko apsiginti nuo match-pointų, tačiau pratęsimo išplėšti nebepavyko, o graikas šventė įspūdingą pergalę bei žengė į „Australian Open“ turnyro pusfinalį.

Iš viso mačas truko 4 valandas ir 8 minutes. Tai buvo tik antroji Tsitsipo pergalė prieš Nadalį per aštuonerius susitikimus.

Moterų „Australian Open“ ketvirtfinalyje taip pat neapsieita be staigmenų. Pirmoji pasaulio raketė Ashleigh Barty patyrė sensacingą pralaimėjimą ir 6:1, 3:6, 2:6 nusileido 24-erių metų čekei Karolinai Muchovai, kuri rikiuojasi 24 ATP reitingo vietoje.

Čekė pirmąjį setą pralaimėjo be didesnio pasipriešinimo ir turėjo sveikatos problemų, kuomet dėl karščio ėmė svaigti galva bei buvo priversta paprašyti medicininės pertraukėlės. Sugrįžusi į aikštelę čekė demonstravo kardinaliai pasikeitusi žaidimą. Muchova antrajame ir trečiajame sete du kartus laimėjo varžovės padavimo serijas ir užtikrintai žengė į „Australian Open“ turnyro pusfinalį, kur susitiks su amerikiete Jennifer Brady.