Katalonijos sostinėje „Barca“ perlaužė CSKA stuburą

Nikola Mirotičius vedė katalonus į pergalę

Eurolygos tiranozaurų akistatoje itin gražią ir svarbią pergalę pasiekė Šarūno Jasikevičiaus ir jo lietuvių asistentų treniruojama „Barcelona“. Savo „Palau Blaugrana“ arenoje Katalonijos krepšinio milžinai 81:73 (13:13, 25:14, 13:33, 30:13) palaužė rytų Europos krepšinio gigantą Maskvos CSKA.

Rungtynės prasidėjo nervingai ir klampiai, o per pirmas 10 žaidimo minučių nė vienai ekipai nepavyko įgyti pranašumo – 13:13. Antrajame kėlinyje, vedama Kyle'o Kuričiaus ir Nikolos Mirotičiaus, šeimininkų ekipa atitrūko ir rungtynėms įpusėjus pirmavo 38:27.

Vis dėlto, po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė – net 8 tolimus metimus per trečiąjį žaidimo ketvirtį varžovams smeigę raudonarmiečiai per kėlinį iš viso surinko net 33 taškus, laimėdami jį 20 taškų skirtumu – 33:13.

Kai jau atrodė, kad iniciatyva tvirtai priklauso rusams, „Barcelona“ pademonstravo tobulą gynybą, o lemiamame ketvirtyje Šaro auklėtinių puolimas atrodė užtikrintai, kone tobulai. Laimėję ketvirtį 30:13 katolonai pasiekė jau 8 pergalę Eurolygoje, o CSKA klubui tai buvo penkta nesėkmė per 10 susitikimų.

Nugalėtojams per 21 minutę Rokas Jokubaitis surinko 11 taškų, o 5 minutėmis mažiau laiko aikštėje praleidęs jo tautietis varžovų gretose Marius Grigonis pasižymėjo 8 surinktais taškais.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 21, Brandonas Daviesas 14, Kyle'as Kuričius 13, Rokas Jokubaitis 11, Nickas Calathesas 10, Sertačas Šanli 7.

Maskvos „CSKA“: Johannesas Voigtmannas 21, Tornike Šengelia 17, Willas Clyburnas 9, Marius Grigonis 8, Aleksejus Švedas 7.