Čempionų lygos finalas: rungtynių faktai

Didysis laukimas baigėsi – jau šį vakarą įvyks 2018-19 m. sezono UEFA Čempionų lygos finalas. Jame pirmą kartą nuo 2016 metų nežais Madrido „Real“ klubas – jų vietą, lyginant su praėjusių metų finalu, užėmė pirmą kartą dėl šio trofėjaus besikausianti Londono „Tottenham“ komanda.

„Wanda Metropolitano“ stadione antrus metus iš eilės finale žaisiantis „Liverpool“ klubas bandys pateisinti favorito statusą ir įveikti Mauricio Pochettino treniruojamą kariauną. Tiek „Tottenham“, tiek „Liverpool“ klubas pusfinalyje buvo susidūręs su rimtais sunkumais, tačiau fortūna buvo Anglijos komandų pusėje.

UEFA Čempionų lygos istorijoje tai vos antras kartas, kai finale susitinka dvi Anglijos komandos. Tiek vieniems, tiek kitiems šis titulas yra gyvybiškai svarbus – „Liverpool“ jokio trofėjaus neiškovojo jau septynerius metus, o „Tottenham“ apskritai šiame dešimtmetyje taip ir nėra turėjęs rimtos progos iškovoti titulą.

Didžiulį susidomėjimą keliantis finalas prasidės 22 valandą Lietuvos laiku.


„Liverpool“ klubui tai bus devintas Europos taurės/Čempionų lygos finalas – daugiausiai tarp visų Anglijos klubų. „Raudonieji“ trofėjų iškovojo penkis kartus, tačiau pralaimėjo paskutinius du – 2007 ir 2018 metais.

Savo ruožtu „Tottenham“ žaidžia savo pirmąjį finalą šiame turnyre. Visi paskutiniai penki finalų debiutantai pralaimėjo savo kovas – „Chelsea“ (2008 m.), „Arsenal“ (2006 m.), „Monaco“ (2006 m.) „Bayer“ (2002 m.) ir „Valencia“ (2000 m.).

Paskutinė komanda, kuri pralaimėjo du Čempionų lygos finalus iš eilės buvo „Valencia“ – nesėkmės 2000 ir 2001 metais.

„Tottenham“ komandai tai apskritai bus pirmas finalas Europoje nuo 1984 metų. „Spurs“ gali tapti trečia Anglijos ekipa, kuriai pavyko laimėti UEFA, Taurių laimėtojų taurę ir Čempionų lygą.

„Liverpool“ po 2012 metų triumfo lygos taurėje pralaimėjo visus keturis finalus. „Tottenham nuo 2008 metų finaluose yra patyręs dvi nesėkmes.

Sadio Mane gali tapti vos antru žaidėju po Franzo Rotho („Bayern“, 1975 ir 1976 m.), kuriam pavyko pasižymėti dvejose Europos taurės/Čempionų lygos finaluose iš eilės.

„Tottenham“ komanda šį sezoną Čempionų lygoje yra praleidusi daugiausiai įvarčių iš visų komandų – 17. Net septyni įvarčiai į „Spurs“ vartus krito per pirmąsias 15 rungtynių minučių.

Jurgenui Kloppui su „Liverpool“ klubu tai yra trečias finalas Europoje (2 ČL, 1 EL) – vieninteliam Bobui Pasley pavyko šią komandą atvesti į keturis finalus Europoje.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts