Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankoje 0:3 nusileido škotams

Po beveik metų pertraukos Lietuvos futbolo rinktinė ir vėl žaidė oficialias rungtynes Lietuvoje. 21:45 val. Vilniuje įvyko pasaulio čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Škotijos rinktinių.

Edgaro Jankausko auklėtiniams sugrįžimas į LFF stadioną nenusisekė – škotams nusileista rezultatu 0-3 ir prarasti beveik visi šansai pakovoti dėl patekimo į pasaulio čempionatą.

Šiose rungtynėse lietuviams negalėjo padėti peties traumą gavęs Vaidas Slavickas, kurį kairiajame krašte pakeitė Valdemaras Borovskis. Po diskvalifikacijos į startinę sudėtį sugrįžo Artūras Žulpa, o lyginant su praeitomis rungtynėmis su Slovakija, Ernestas Šetkus startinėje sudėtyje pakeitė Emilijų Zubą.

Abi komandos rungtynes pradėjo su kovingu nusiteikimu ir spaudė viena kitą dar varžovų aikštės pusėje.

7 minutę škotai atliko pirmą smūgį į vartus ir jis buvo labai pavojingas – Leighas Griffihsas atsikratė Tado Kijansko priežiūros prie baudos aikštelės linijos ir paleido šūvį į kairįjį kampą, bet kamuolys skriejo šalia virpsto.

Tačiau jau po poros minučių lietuviai taip pat davė atsaką. Arvydas Novikovas įsiveržė į kairįjį baudos aikštelės kraštą ir „išmaudė“ gynėją, bet jam nepavyko sėkmingai atlikti smūgio priešais vartus ir prašovė šalia jų.

21 minutę prie baudos aikštelės prieigų lietuviai uždirbo baudos smūgį. Prie kamuolio stojo A. Novikovas, kuris pabandė jį stipriu smūgiu užsukti į viršutinį vartų kampą, bet vartininkas Craigas Gordonas užtikrintai sureagavo į tokį bandymą.

Škotija prie Lietuvos vartų toliau aktyviai rezgė atakas ir 25 minutę jiems pavyko pralaužti ledus – Stuartas Armstrongas po pakelto kampinio turėjo laisvės įsibėgėti baudos aikštelėje ir smeigė tikslų smūgį galva.

30 minutę škotai sudavė antrą smūgį lietuviams. Kontratakoje Andy Robertsonas gavo kamuolį ties baudos aikštelės linija ir kaire koja atliko klastingą smūgį į kairįjį vartų kampą.

Po dešimties minučių vieną retesnių galimybių pirmajame kėlinyje įmušti turėjo Lietuva. Darvydas Šernas sulaukė aštraus perdavimo į baudos aikštelės centrą, bet smūgiavo virš vartų. Visgi kėlinys baigėsi rezultatu 0-2 Škotijos naudai.

Po pertraukos svečiai turėjo realią galimybę paversti rezultatą triuškinamu, bet L. Griffithsas prie tolimojo virpsto nesugebėjo išnaudoti patogaus perdavimo ir pataikė į kitą vartų tinklo pusę.

61 minutę savo šanso sulaukė V. Slivka. Saugas gavo kamuolį baudos aikštelės centre, bet ten jam nepavyko tinkamai suvaldyti kamuolio ir jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

72 minutę škotai pasinaudojo lietuvių neapdairumu baudos aikštelėje – po kamuolio išmetimo iš šoninės linijos, priešais E. Šetkų išniręs Jamesas McArthuras savo progos nepraleido.

Vėliau Lietuvos komandoje pirmą kartą nuo 2016 metų birželio aikštėje pasirodė Lukas Spalvis. E. Jankauskas į aikštę metė ir Ovidijų Verbicką su Deivydu Matulevičiumi, bet jų pastangų neužteko sušvelninti rezultatą – mačas baigėsi Lietuvos pralaimėjimu 0:3.

Po rungtynių Lietuva užimą penktą F grupės vietą su penkiais taškais. Škotija turi surinkę 11 taškų ir išlaiko viltį patekti į pasaulio čempionato pagrindinį turnyrą.

Rezultatas:

Lietuva 0 – 3 Škotija
25′ [0 – 1] S. Armstrong
30′ [0 – 2] A. Robertson
72′ [0 – 3] J. McArthur