Lietuvos rinktinė pademonstravo fantastišką žaidimą ir sutriuškino Japoniją

hockey.lt informacija

„Mūsų svajonių komanda“ – per žingsnį nuo pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono aukso. Nesustabdomai Kauno „Žalgirio“ arenoje rungtyniaujantys lietuviai trečiadienį pirmą kartą per visą šalies istoriją patiesė Japonijos rinktinę, o tai padarė įspūdingu stiliumi – sutriuškindami varžovus net 6:1.

Susitikimą Lietuvos rinktinė pradėjo tiesiog fantastiškai: jau pirmuoju savo pasirodymu aikštėje ketvirtoji puolėjų grandis pelnė dar vieną įvartį pirmenybėse, o jau trečią kartą šiame turnyre varžovų vartininkus nubaudė Edgaras Rybakovas (02:30, rez. perd. Ijla Četvertakas, Artūras Laukaitis).

Japonams nespėjus atsitokėti po pirmojo smūgio, darbo ėmėsi pirmoji puolimo grandis. Marko Kaleinikovo smūgis tikslo nepasiekė, tačiau jį pataisė Arnoldas Bosas, padvigubindamas mūsų atstovų persvarą iki 2:0. (03:03, rez. perd. Markas Kaleinikovas).

Įpusėjus kėliniui dar vieną egzaminą šiame čempionate sėkmingai išlaikė „mūsų svajonių komandos“ mažumos neutralizacijos būrys, kuris išlaikė savo vartus „sausus“ gindamiesi trys prieš keturis, o vėliau ir keturi prieš penkis.

Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė ne tik pirmavo 2:0, tačiau ir atliko daugiau metimų į varžovų vartus (10 prieš 8).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai ir toliau aktyviai ieškojo progų prie varžovų vartų, o japonams pavojingą išpuolį sustabdžius pražanga, Lietuvos rinktinė įgijo kiekybinę persvarą. Ją realizuoti ėmėsi pirmoji puolimo grandis, kuriai neprireikė nė minutės, kad trečią kartą nuginkluotų varžovų vartininką: Dainius Zubrus surado aikštės viduryje atlaisvėjusį A. Bosą, kuris tiksliu smūgiu antrą kartą rungtynėse nubaudė varžovų vartininką Yutaka Fukufuji (26:04, rez. perd. Dainius Zubrus, Rolandas Aliukonis).

Kaip ir po pirmojo praleisto įvarčio, Japonijos rinktinė kurį laiką atrodė pasimetusi, o lietuviai už tai ir vėl varžovus nubaudė maksimaliai. Tadas Kumeliauskas atliko smūgį po kurio ritulys sustojo ant varžovų vartų linijos, o pirmasis tai pastebėjęs Povilas Verenis pasiuntė jį į vartus – 4:0 (27:56, rez. perd. Tadas Kumeliauskas, Domantas Čypas).

Kėliniui artėjant prie pabaigos du kartus iš eilės mūsų šalies atstovai buvo įgiję kiekybinę persvarą, tačiau nepaisant kelių progų, daugiau įvarčių pelnyta nebuvo.

Po dviejų kėlinių lietuviai buvo priekyje 4:0, o pagal smūgius taip pat pirmavo šeimininkai (16 prieš 13).

Nepaisant didžiulio deficito, japonai nebuvo linkę nuleisti rankų, o tai jie pademonstravo jau pačioje trečiojo kėlinio pradžioje pasiųsdami įvartį į Manto Armalio ginamus vartus. Pasižymėjo fantastišką čempionatą žaidžiantis japonų gynėjas Ryo Hashimoto (40:41, rez. perd. Yuki Miura).

Po įmušto įvarčio Japonijos rinktinė mūsų šalies atstovus puolė su dar didesne energija, tačiau jie buvo nubausti greitoje kontratakoje. Nors T. Kumeliauskui savo pirmuoju smūgiu pasižymėti nepavyko, jis išsaugojo ritulį ir šį perdavė Danieliui Bogdziuliui, kuris vienu lietimu atstatė keturių įvarčių persvarą (44:48, rez. perd. T. Kumeliauskas, P. Verenis).

Japonijos rinktinės žaidėjai mačui artėjant prie pabaigos rungtyniavo vis nervingiau, o už tai lietuviai dar kartą nubaudė juos įvarčiu. Dvi varžovų baudos minutes A. Bosas pavertė savo „hat-tricku“ ir šeštuoju įvarčiu į Japonijos vartus (55:42, rez. perd. M. Kaleinikovas, Mindaugas Kieras).

Geriausiu mačo žaidėju nugalėtojų gretose pripažintas vartininkas Mantas Armalis. Nesėkmę patyrusių japonų gretose geriausiu pripažintas gynėjas Hiroto Sato.

Priminsime, kad šiandien pasaulio ledo ritulio čempionato IB divizione Kroatija 4:2 įveikė Ukrainą, o Estija 1:0 palaužė Rumuniją.