Antrajame FINA pasaulio plaukimo taurės etape – skausmingas D.Rapšio sidabras

D.Rapšys buvo per plauką nuo dar vieno aukso medalio

Ketvirtadienį Budapešte startavo antrasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame startavo ir du lietuviai – Andrius Šidlauskas ir šalies plaukimo žvaigždė Danas Rapšys. Pastarasis vyrų 400 m plaukime laisvuoju stiliumi pelnė sidabro medalį.

Lietuvis startavo labai galingai, iš karto išsiveržė į pirmą vietą, o įveikus pusę distancijos turėjo net 3.15 sek. persvarą prieš artimiausią varžovą – Matthew Satesą iš Pietų Afrikos Respublikos. Likus 150 m plaukikus skyrė 3.01 sek., tačiau distancijai einant link pabaigos lietuvio jėgos ėmė sekti, o susikrauta laiko persvara tirpti. Per kitus 50 metrų jis prarado daugiau nei sekundę, o paskutinę 50 metrų atkarpą plaukė dar 0.8 sek. lėčiau už M.Satesą bei to pasakoje turėjo tenkintis sidabro medaliu.

Lietuvis finišavo per 3 min. 38.29 sek., o nugalėtojas M.Satesas – per 3 min. 37.92 sek. Afrikietis dar pagerino pasaulio jaunimo rekordą. Trečias atplaukė austras Felixas Auboeckas (3:39.50).

Ryte vykusioje atrankoje D.Rapšys buvo 3-ias ir distanciją įveikė per 3:45.31 min. Greičiau plaukė austras Felixas Auboeckas (3:43.01) ir olandas Lucas Kroonas (3:43.09). Taip pat vertėtų priminti, kad D.Rapšys pirmajame etape Berlyne būtent šioje rungtyje iškovojo auksą. Lietuvio laikas 2021 m. pasaulio reitinge (3:38.19) buvo antras. Ten lyderiaują ISL lygoje dalyvaujantis australas Brendonas Smithas (3:37.11).