Dakaro ralio finišas: A. Juknevičius pagerino visų laikų lietuvių pozicijos rekordą, V. Žala – 18! (komentarai, VIDEO)

Šiandien finišuoja 40-asis Dakaro ralis, kuriame rekordinę visų laikų poziciją tarp lietuvių užėmė lietuvis Antanas Juknevičius.

Pirmasis iš lietuvių šiandien finišo liniją kirto Vaidotas Žala, kuris paskutinėje dienoje užtruko valandą, 34 minutes ir 11 sekundžių. Kol dar nefinišavo etapo lyderiai, lietuvis rikiuojasi net ketvirtoje pozicijoje.

Lietuvis aplenkė savo pagrindinį varžovą Suomijos WRC legendą Mikko Hirvoneną, o tai reiškia, jog galutinėje rikiuotėje jis liks 18 pozicijoje. 18 vieta, tai antras geriausias visų laikų lietuvių rezultatas Dakare, kurį pralenkė tik šiemetinis Antano Juknevičiaus pasirodymas.

„Atrodo, paskutinis greičio ruožas turėjo būti lengviausias, bet atidavėm daug jėgų – visą laiką dulkėse važiavom, daug kibiriukų teko apsilenkti. Buvo sunku atsilaikyti prieš Hirvoneną, bet likome priekyje. Nelengvas Dakaras buvo, o dabar net sunku suprasti, kad jis baigėsi – rytoj nebereikės važiuoti 500 kilometrų“, – po Dakaro ralio finišo rašė V. Žala.

Prieš šį etapą į rimčiausią kovą kilo 12 pozicijoje žengęs Antanas Juknevičius. Jis penkiomis minutėmis atsiliko nuo priekyje buvusio Alejandro Miguelio Yacopini, o už jo buvęs Borisas Garafulicas taip pat atsiliko vos penkiomis minutėmis.

Paskutinį etapą Antanas Juknevičius baigė per valandą 36 minutes ir 12 sekundžių bei į priekį praleido abu pagrindinius savo varžovus. Tiesa, bendroje įskaitoje prieš B. Garafulicą turėtos persvaros pakako – varžovą aplenkęs 24 sekundėmis mūsų šalies atstovas bendroje įskaitoje užėmė rekordinę 12 poziciją. Taip aukštai iki šiol nėra finišavęs joks Lietuvos lenktynininkas.

Benediktas Vanagas šiandien finišavo per valandą 48 minutes ir 51 sekundę. Dėl ralio pradžioje turėtų problemų jis į aukštas pozicijas nepretendavo ir bendroje įskaitoje liko 29.

B. Vanago, A. Juknevičiaus, ir V. Žalos emocijos bei mintys po finišo:

Pirmąją vietą šiame Dakaro ralyje užėmė „Peugeot“ vairuojantis Carlosas Sainzas, kuris aplenkė „Toyota“ atstovus Nasserą Al-Attiyahą bei Ginielį De Villiersą. Ispanui tai buvo antroji pergalė šiose lenktynėse – prieš tai jis buvo triumfavęs 2010 metais.

Motociklų klasėje finišą pasiekė lietuvis Balys Bardauskas. Jis trasą įveikė per dvi valandas 2 minutes ir 55 sekundes. Galutinėje rikiuotėje jis liko 81 bei pakartojo geriausią mūsų šalies motociklininkų rezultatą Dakaro ralyje.

Motociklų klasėje pirmąją vietą Dakaro ralyje užėmė austras Matthiasas Walkneris

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts