Dakaro ralis: lietuviai ir vėl pateko į greičiausiųjų 20-tuką, o iš mūsų šalies atstovų geriausią rezultatą šiandien pasiekė B. Vanagas (komentarai)

40-ojo Dakaro ralio aštuntajame etape ir vėl gerus rezultatus užfiksavo mūsų šalies atstovai, kuriems ir vėl pavyko patekti tarp 20 greičiausių ralio dalyvių.

Geriausią rezultatą iš lietuvių užfiksavo Benediktas Vanagas, kuris dieną užbaigė 14 pozicijoje. Nuo lyderio 41 minute ir 36 sekundėmis atsilikęs lietuvis sugaišo nemažai laiko trečiame greičio ruože, po kurio buvo nukritęs į 20 poziciją, tačiau vėliau susigrąžino prarastą laiką ir galingai pasiekė finišą.

„6 valandas išlaikyti lenktyninę koncentraciją yra ką veikti.
Įsivaizduokite kelionę iš Vilniaus į Taliną, tik ne autostrada, bet tiesiai. Ir be sustojimų, iš automobilio išspaudžiant viską ką jis gali.
Toyota Hilux veikė be priekaištų, tiesa, dėl atmisferos poveikio kažkur išgaravvo abu galiniai sparnai…
Mes keletą kartų buvome klystelėję. Teko penketą minučių pamosikuoti kastuvu.
Iš esmės, džiaugiamės, kad baigėsi maratonų etapai. Per šias dvi dienas be komandos pagalbos įveikėme beveik ketvirtadalį lenktyninės Dakaro distancijos.
Kiek girdėjome, nuimtas 9'azos etapas.
Judam į bivuaką, kuris yra paskendęs nuo lietaus“, – iš karto po finišo rašė B. Vanagas.

Vos pora pozicijų nuo jo atsiliko kitas Lietuvos lenktynininkas Vaidotas Žala. Jis nuo lyderio atsiliko 49 minutėmis ir 9 sekundėmis, o toks rezultatas jam garantavo 16 poziciją.

„Finišavom. Labai labai ilgas greičio ruožas. Pradžioje viskas ėjosi kaip iš pypkės, smarkiai nerizikavom. Bet vėliau nejučiomis įsivėliau į lenktynes su kitu ekipažu ir prapyliau ratą. Teko stoti ir keisti. Nusimontavęs ratas buvo stipriai užkaitęs, teko išpilti nemažai vandens, kol atvėso. Tą daryti būtina, nes kitu atveju ratas gali užsidegti. Tačiau geriausia naujiena šiandien – atšauktas rytojaus greičio ruožas, tad turėsime papildomą poilsio dieną! Judame į Argentiną!“, – džiaugėsi V. Žala.

Trečiasis lietuvis Antanas Juknevičius finišą pasiekė 18 pozicijoje. Jis nuo pirmosios vietos atsiliko valanda ir trimis minutėmis.

„Dar viena greita trasa su daug posūkių, kur tikrąja to žodžio prasme gazas-dugnas Buvo kelios kiek įdomesnės trasos vietos, šiek tiek smėlio, bet didžioji dalis klasikinio ralio dopas. Mūsų tikslas vėl šiandien buvo atvažiuot saugiai, su sveiku automobiliu. Dar pusė Dakaro prieš akis – reikia tausoti techniką, nes ji tave veža į finišą. Šiandien savo tikslą įgyvendinom, todėl džiaugiuosi ir laukiam kito starto!“, – po dar vieno sėkmingo etapo rašė A. Juknevičius.

Aštuntąjį etapą laimėjo vakar itin prastą dieną turėjęs Stephane Peterhanselis, vairuojantis „Peugeot“. Visgi, bendroje įskaitoje jis išlieka trečias, o pirmauja šiandien penktas likęs jo komandos draugas Carlosas Sainzas.

Motociklų klasėje besivaržantis Lietuvos atstovas Balys Bardauskas finišo liniją iš mūsų šalies atstovų kirto paskutinis. Nuo lyderio atsilikęs trimis su puse valandos jis užėmė 93-ąją poziciją.

Beje, rytoj dalyviai dėl galimų potvynių ir audros turės neplanuotą laisvą dieną. Lenktynių organizatoriai dėl nepalankių oro sąlygų atšaukė planuotą etapą.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts