G. Nausėda sieks padėti negalią turintiems sportininkams

G. nausėda sieks solidesnės paramos neįgaliųjų sportui

LR Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su neseniai iš Tokijo grįžusiais Lietuvos paralimpiečiais. Daugiausia dėmesio susitikime buvo skirta finansinėms neįgaliųjų sporto detalėms: paramai, rentoms, premijoms už svarbias pergales tarptautinėje arenoje.

„Dabartinis reguliavimas – Sporto įstatymas ir premijas nustatantis Vyriausybės nutarimas, kuomet negalią turintys sportininkai už aukščiausio lygio pasiekimus gauna mažesnio dydžio premijas, yra diskriminacinis, neatitinkantis demokratiškos visuomenės principų ir nešiuolaikiškas“, – teigė šalies vadovas.

Prezidentas po susitikimo teigė tieksiąs Seimui Sporto įstatymo pakeitimus ir darysiąs tai greitu metu.

Susitikime su G. Nausėda dalyvavo apdovanojimus Tokijuje pelnę Lietuvos paralimpiečiai, kiti neįgaliųjų sporto visuomenės atstovai. Plaukikas Edgaras Matakas itin džiaugėsi susitikimu ir padidėjusiu dėmesiu neįgalųjų sportui:

„Noriu padėkoti prezidentui už priėmimą ir palaikymą. Kol kas yra jaučiamas didesnis susidomėjimas, kalbama daugiau apie visas rentų ir premijų bėdas. O pačiam paralimpiniam sportui tikrai daug davė transliacijos per LRT“, – sakė bronzą Japonijos sostinėje neseniai iškovojęs plaukikas.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts