Istorinis įvykis: „Ambersail 2“ startuos stipriausio pasaulyje laivyno sudėtyje

Lietuvos buriuotojai stipriausiame pasaulio laivyno sudėtyje

Šių metų gegužės mėnesį Lietuvos laukia į istoriją įeisiantis įvykis – pirmą kartą istorijoje savo šalies buriuotojus galėsime išvysti tarp stipriausių pasaulio būriavimo komandų. Mūsų šalies komanda su jachta „Ambersail 2“ startuos prestižinėse „The Ocean Race“ lenktynėse aplink Europą.

Buriuotojų olimpu vadinamos „Th Ocean Race“ lenktynės organizuojamos nuo 1973 metų ir yra žinomos visame pasaulyje. Šios varžybos vyksta kas trejus metus ir yra viena didžiausių siekiamybių kiekvieno profesionalaus buriuotojo karjeroje.

„Tai – unikalus istorinis įvykis. „The Ocean Race“ vardas yra sportinio buriavimo Everestas, ne mažesnis nei Olimpinės žaidynės. Mums, kaip Lietuvos buriuotojams, yra didelė garbė, kad Lietuva yra tarp tų 7 komandų, kurios startuos išskirtiniame „The Ocean Race Europe“ formate. Apie tokį dalyką neseniai būtų buvę galima tik svajoti, tačiau šiandien jis – jau aiškią vietą ir laiką turintis įvykis. Mes neabejotinai sieksime kiek įmanoma aukštesnio rezultato, tačiau jau pats dalyvavimas tokio masto įvykyje yra didelė pergalė Lietuvai“,- teigė „Ambersail 2“ projekto vadovas Raimundas Daubaras.

Iš viso pasaulyje egzistuoja 8 – unikalios „Volvo 65“ klasės jachtos, kurios gali atlaikyti tokias lenktynės, o 7 iš jų dalyvaus būtent šiose lenktynėse. Įdomu tai, kad „Ambersail 2“ būriavimo komanda šiose varžybose kovos ne tik už Lietuvos vardo garbę. Prestižinėse „The Ocean Race“ varžybose mūsų šalies buriuotojai skleis Europos „Žaliojo susitarimo“ idėjas.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts